amenajari luminoase

Alei, trotuare, cai de acces auto sau pietonale, pavaje, etc.

amenajari luminoase

Mesajde suzana » Joi Mai 03, 2012 9:45 am

perfect ar fi ca sa avem o curte amenajata cat mai armonios sa fim incantati cand ne relaxam la lumina neoanelor sau alta sursa de energie fiind inconjurati de o fantana arteziana si multe ff multe flori..........ce mai armonie pe deplin
suzana
 
Mesaje: 7
Membru din: Mar Ian 17, 2012 8:56 pm

Re: amenajari luminoase

Mesajde mirelat » Joi Mai 03, 2012 3:33 pm

Intr-o gradina moderna merg neoanele, dar mie imi plac gradinile mai rustice, cat mai naturale.
Asa ca-mi ajunge lumina lunii, si, eventual niste torte.
Avatar utilizator
mirelat
 
Mesaje: 132
Membru din: Dum Feb 15, 2009 12:00 am

Re: amenajari luminoase

Mesajde MaryanConstantin » Mar Oct 30, 2012 8:26 pm

Fantana arteziana este foarte linistitoare, cat despre neoane nu sunt de parere ca sunt atat de placute. Pe timpul verii am folosit pentru iluminarea curtii dovleci decupati in diverse forme, in interiorul carora am pus o lumanare, apoi m-am gandit ca ar fi ok cu o lumina de tip LED, care se poate achizitiona cu aproximativ 15 lei bucata. Va spun doar ca este o atmosfera care te scoate din casa. Incercati anul viitor.
MaryanConstantin
 
Mesaje: 8
Membru din: Mar Oct 30, 2012 8:09 pm

Re: amenajari luminoase

Mesajde pmariavanina » Mar Noi 06, 2012 1:38 pm

Buna,
este interesanta ideea cu dovlecii cu lumina in interiorul lor...promit sa incerc si eu!!!
pmariavanina
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Noi 06, 2012 1:08 pm

Re: amenajari luminoase

Mesajde csjency » Dum Mai 12, 2013 6:31 pm

Tortele cu incarcare luminoase mi se par de ajuns
csjency
 
Mesaje: 27
Membru din: Dum Apr 17, 2011 4:47 pm

Re: amenajari luminoase

Mesajde doghe » Lun Noi 18, 2013 11:44 pm

Poti pune luminte din acelea care se incarca de la soare. Sunt si practice, nu sunt nici scumpe si scapi de plata curentului la ele. Te sfatuiesc sa iei din acelea mai calitative, ca sa te tina.
doghe
 
Mesaje: 9
Membru din: Lun Sep 30, 2013 5:56 pm


Înapoi la Alei, cai de acces

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori