Combine frigorifice, frigidere, racitoare

Sfaturi privind achizitia si exploatarea aparaturilor electronice si electrocasnice.

Moderator: raziel

Re: Frigidere

Mesajde greenday » Joi Ian 26, 2012 12:18 am

Gavriloi Adina-Mirabela scrie:Buna seara!As dori sa intreb si eu care frigider este mai de calitate,cu congelator in partea de sus,sau in partea de jos si de ce ?Multumesc!


NU cred ca se pune problema care este mai de calitate daca discutam de amplasarea frigiderului si concelatorului, ci mai degraba de functionalitate.

Cu siguranta este mai util frigiderul sus si congelatorul jos, intrucat cu frigiderul ai treaba de cateva ori pe zi, pe cand cu congelatorul poate o data la cateva zile.
Avatar utilizator
greenday
 
Mesaje: 128
Membru din: Sâm Ian 15, 2011 3:32 pm

Re: Combine frigorifice, frigidere, racitoare

Mesajde dantes » Lun Feb 06, 2012 7:25 pm

Si eu am o problema am luat o combina noua si face zgomot mult mai tare decat ce-a veche,oare este bine?
dantes
 
Mesaje: 61
Membru din: Mar Noi 09, 2010 12:00 am

Re: Frigidere

Mesajde ando » Mar Feb 07, 2012 2:34 pm

Gavriloi Adina-Mirabela scrie:Buna seara!As dori sa intreb si eu care frigider este mai de calitate,cu congelator in partea de sus,sau in partea de jos si de ce ?Multumesc!


Calitatea probabil e functie de producator, modele, etc. Tipul aparatului, cu congelator sus sau jos, tine mai mult de partea practica, de functionalitate. Iar luand in calcul acest aspect pot zice ca depinde cum ii convine fiecaruia! Daca nu folosesti des alimente congelate mai util ar fi sa fie in partea de jos congelatorul.
Avatar utilizator
ando
 
Mesaje: 57
Membru din: Joi Oct 02, 2008 11:00 pm

Re: Combine frigorifice, frigidere, racitoare

Mesajde valentine » Dum Feb 19, 2012 9:58 pm

Buna seara!
In curand doresc sa achizitionez un frigider dar nu stiu daca sa imi aleg varianta clasica sau cea pe inox. Intentionez sa aleg unul din marcile LG sau Ariston. Am nevoie si eu de niste sfaturi!
valentine
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Feb 19, 2012 9:50 pm

Re: Combine frigorifice, frigidere, racitoare

Mesajde ando » Lun Feb 20, 2012 1:11 pm

valentine scrie:Buna seara!
In curand doresc sa achizitionez un frigider dar nu stiu daca sa imi aleg varianta clasica sau cea pe inox. Intentionez sa aleg unul din marcile LG sau Ariston. Am nevoie si eu de niste sfaturi!


O cunostinta are din inox si se plangea ca se vad foarte usor pe ele urmele de degete, etc. Din puctul asta de vedere e greu de intretinut.
Depinde si cum se protriveste mai bine cu restul amenajarilor.
Avatar utilizator
ando
 
Mesaje: 57
Membru din: Joi Oct 02, 2008 11:00 pm

Re: Combine frigorifice, frigidere, racitoare

Mesajde asmin » Mie Feb 29, 2012 10:03 am

Eu mi-am luat acum 2 luni o combina frigorifica de la Beko cu dozator de apa si sunt multumita de ea.
asmin
 
Mesaje: 56
Membru din: Mie Feb 22, 2012 2:50 pm

Re: Frigidere

Mesajde julimania2002 » Vin Mar 02, 2012 8:53 pm

Gavriloi Adina-Mirabela scrie:Buna seara!As dori sa intreb si eu care frigider este mai de calitate,cu congelator in partea de sus,sau in partea de jos si de ce ?Multumesc!

Eu sunt foarte multumita de Gorenje. Are congelator in partea de jos. Am ales Gorenje la recomandarea unei cunostinte. Il am de peste 6 ani si nu am avut niciodata probleme cu el. La Gorenje mi se pare cel mai bun raport pret - calitate. De asemenea, daca poti sa platesti mai mult, poti achizitiona Bosch, sunt si mai bune decat cele Gorenje, doar ca sunt mai scumpe.
julimania2002
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Noi 28, 2011 6:04 pm

Re: Combine frigorifice, frigidere, racitoare

Mesajde rizica » Mie Mar 14, 2012 8:51 am

Am gasit pe site-ul Altex o combina Samsung la super-pret si cand m-am dus in magazin am constatat ca acolo pretul era fara reducere asa ca am revenit acasa, am facut comanda online si m-am intors la magazin unde(de data aceasta)era pretul de pe site...
rizica
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Aug 12, 2009 11:00 pm

Re: Combine frigorifice, frigidere, racitoare

Mesajde marcelb » Mie Mar 14, 2012 10:43 am

rizica scrie:Am gasit pe site-ul Altex o combina Samsung la super-pret si cand m-am dus in magazin am constatat ca acolo pretul era fara reducere asa ca am revenit acasa, am facut comanda online si m-am intors la magazin unde(de data aceasta)era pretul de pe site...


Da, si eu am constat ca pe site-uri au preturi mai mici vanzatorii de electrocasnice.
marcelb
 
Mesaje: 457
Membru din: Lun Ian 14, 2008 12:00 am

Re: Frigidere

Mesajde maryannasro » Lun Dec 10, 2012 8:10 pm

Gavriloi Adina-Mirabela scrie:Buna seara!As dori sa intreb si eu care frigider este mai de calitate,cu congelator in partea de sus,sau in partea de jos si de ce ?Multumesc!


Sincer, nu cred ca e important unde se afla congelatorul. Probabil ca nu are nicio importanta, insa personal imi plac mai mult cele aflate jos pentru ca nu prea umblu la congelator si nu trebuie sa ma aplec prea des. Zanussi ZFU719EW e preferatul meu.
maryannasro
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Dec 10, 2012 7:40 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Electronice, electrocasnice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori