paturi etajate pentru copii

Mobila bucatarie, mobila living, mobila dormitor, mobila copii, mobila bar, mobilier baie, mobilier comercial, mobilier terasa, mobilier gradina, etc.

paturi etajate pentru copii

Mesajde anfreutza8520 » Joi Feb 02, 2012 9:18 am

Am vazut la cineva un pat pentru copii foarte practic pentru doi copii, dar desi era cu etaj, amandoi copiii, care erau fetite, dormeau sus, jos era foarte frumos amenajat ca un fel de casuta pentru joaca, trebuia sa se catere ca sa urce si coborau pe topogan. Mi s-a parut foarte interesant
anfreutza8520
 
Mesaje: 55
Membru din: Mar Ian 31, 2012 10:10 pm

Re: paturi etajate pentru copii

Mesajde daroxi » Joi Feb 02, 2012 9:46 am

Si patul era facut la comanda sau era cumparat? M-ar interesa si pe mine ideea. Eventual daca ai putea pune niste poze. Merci.
Avatar utilizator
daroxi
 
Mesaje: 91
Membru din: Joi Ian 20, 2011 12:07 pm

Re: paturi etajate pentru copii

Mesajde Gavriloi Adina-Mirabela » Vin Feb 03, 2012 11:45 pm

Sunt foarte utile, mai ales cand ai doi copii de varste apropiate si care sunt de acelasi sex. Mai greu este cand sunt mai mari si acele patuturi nu mai sunt pentru ei, dimpotriva devin periculoase. Am vazut si eu la cineva, iar intr-un lateral avea si sertare unde isi puneau lenjeria sau chiar jucarii!
Gavriloi Adina-Mirabela
 
Mesaje: 47
Membru din: Vin Dec 09, 2011 11:25 pm

Re: paturi etajate pentru copii

Mesajde muschu » Sâm Feb 04, 2012 10:39 am

Cu astfel de paturi etajate pentru copii nu doar ca poti castiga mult spatiu, mai ales in cazul camerelor de dimensiuni reduse ale apartamentelor de bloc, dar si poti sa le creezi un decor unic.

Trebuie insa sa te gandesti bine pentru cat timp vrei sa foloseasca mobila respectiva, daca este foarte copilaroasa, cu siguranta la adolescenta nu vor mai fi incantati de ea, si vor dori alta.

Uite cateva exemple in imaginile alaturate.

Gasesti insa multe alte idei aici sau aici.
Fişiere ataşate
paturi-etajate-copii-3.jpg
Paturi etajate
paturi-etajate-copii-2.jpg
Paturi etajate
pat-etajat-tobogan.jpg
Pat etajat tobogan
pat-etajat-tobogan.jpg (36.94 KiB) Vizualizat de 9854 ori
paturi-etajate-copii-1.jpg
Paturi etajate pentru copii - castel
Avatar utilizator
muschu
 
Mesaje: 147
Membru din: Mie Mai 09, 2007 11:00 pm

Re: paturi etajate pentru copii

Mesajde nico1206 » Dum Feb 05, 2012 2:44 pm

Foarte interesante pozele si linkurile. Noi avem o fetita de 2 ani si 2 luni si inca una care vine in aprilie. Acum suntem cu casa in constructie-amenajare, chiar ne gandeam cum sa le amenajam camera.
Ideea cu paturile suprapuse imi place foarte mult, cred ca daca le luam de la inceput ceva mai mari atunci sunt bune si la adolescenta. Diferenta intre copilarie si adolescenta va fi facuta de lenjeriile de pat si diversele accesorii, precum si de varuiala.
Nu as opta pt varianta cu tobogan, nu merge pe termen lung si, mai important, cred ca s-ar certa pe patul de sus... :lol: Sau ar putea dormi cu randul, dar mi se pare mi greu...
nico1206
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Noi 05, 2010 12:00 am

Re: paturi etajate pentru copii

Mesajde petrilaana » Dum Feb 05, 2012 3:30 pm

nico1206 scrie:Foarte interesante pozele si linkurile. Noi avem o fetita de 2 ani si 2 luni si inca una care vine in aprilie. Acum suntem cu casa in constructie-amenajare, chiar ne gandeam cum sa le amenajam camera.
Ideea cu paturile suprapuse imi place foarte mult, cred ca daca le luam de la inceput ceva mai mari atunci sunt bune si la adolescenta. Diferenta intre copilarie si adolescenta va fi facuta de lenjeriile de pat si diversele accesorii, precum si de varuiala.
Nu as opta pt varianta cu tobogan, nu merge pe termen lung si, mai important, cred ca s-ar certa pe patul de sus... :lol: Sau ar putea dormi cu randul, dar mi se pare mi greu...


Sa-ti creasca mari fetitele! Mie foarte tare mi-a placut modelul de pat etajat de aici.
Mi se pare elegant, si in plus nici nu e foarte sus ca sa devina periculos.
Fişiere ataşate
pat-etajat.jpg
Pat etajat
pat-etajat.jpg (51.73 KiB) Vizualizat de 9841 ori
petrilaana
 
Mesaje: 139
Membru din: Dum Sep 11, 2011 6:26 am

Re: paturi etajate pentru copii

Mesajde anfreutza8520 » Mar Feb 07, 2012 3:32 pm

daroxi scrie:Si patul era facut la comanda sau era cumparat? M-ar interesa si pe mine ideea. Eventual daca ai putea pune niste poze. Merci.

cred ca era cumparat...m-as mira sa fi fost realizat pe comanda si sa fi iesit atat de bine
anfreutza8520
 
Mesaje: 55
Membru din: Mar Ian 31, 2012 10:10 pm

Re: paturi etajate pentru copii

Mesajde anfreutza8520 » Mar Feb 07, 2012 3:35 pm

nico1206 scrie:Foarte interesante pozele si linkurile. Noi avem o fetita de 2 ani si 2 luni si inca una care vine in aprilie. Acum suntem cu casa in constructie-amenajare, chiar ne gandeam cum sa le amenajam camera.
Ideea cu paturile suprapuse imi place foarte mult, cred ca daca le luam de la inceput ceva mai mari atunci sunt bune si la adolescenta. Diferenta intre copilarie si adolescenta va fi facuta de lenjeriile de pat si diversele accesorii, precum si de varuiala.
Nu as opta pt varianta cu tobogan, nu merge pe termen lung si, mai important, cred ca s-ar certa pe patul de sus... :lol: Sau ar putea dormi cu randul, dar mi se pare mi greu...

da, nico...insa si topoganul are rolul lui in distractia copiilor pe timpul iernii, cand nu se pot juca afara si se plictisesc de orice jucarie
anfreutza8520
 
Mesaje: 55
Membru din: Mar Ian 31, 2012 10:10 pm

Re: paturi etajate pentru copii

Mesajde claudiadinu » Lun Feb 13, 2012 12:50 pm

Imi plac mult toate exemplele postate.
In curand o sa-mi amenajez si eu camera lui Vlad, are 5 ani. Am de unde sa ma inspir.
El fiind singurel as opta pentru un pat etajat, iar sub el sa fie biroul sau o canapea, am vazut cateva idei pe net.
claudiadinu
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Feb 13, 2012 12:46 pm

Re: paturi etajate pentru copii

Mesajde filipancayony » Lun Feb 13, 2012 1:27 pm

si mie imi plac modelele expuse, cel mai mult primul! sincer, nu cred ca as avea curajul sa imi urc copilul acolo dar,,, cine stie?
filipancayony
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Sep 20, 2011 9:12 am

Următorul

Înapoi la Mobila

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron