termopane aluminiu

Ferestre si usi, accesorii si decoratiuni pentru ferestre si usi, feronerie, glafuri, rolete, jaluzele, obloane, etc.

Re: Termopane aluminiu

Mesajde dorinclujnapoca » Mie Mai 11, 2011 3:45 pm

nu inteleg cum au ruginit cele din aluminiu !!!!
dorinclujnapoca
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Apr 06, 2011 3:31 pm

Re: Termopane aluminiu

Mesajde suciudorinbistrita » Joi Sep 22, 2011 9:26 pm

cred ca s-a decojit vopseaua de pe ele si au aspect urat
suciudorinbistrita
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Apr 06, 2011 3:30 pm

Re: mirela2912

Mesajde ando » Vin Sep 23, 2011 2:07 pm

mirela2912 scrie:buna ziua. eu la casa mi-am pus temopane si vreau sa va spun k la baia din curte , pt ca stau la casa, mi-a ruginit usa de termopan de jur imprejur si incepe sa-mi rugineasca si geamul acum. de ce oare? k doar sunt din aluminiu;


Daca au ruginit ma indoiesc sa fie din aluminiu! Or fi folosit ceva "inlocuitor".
Avatar utilizator
ando
 
Mesaje: 57
Membru din: Joi Oct 02, 2008 11:00 pm

Re: Termopane aluminiu

Mesajde florin-zlt » Joi Noi 03, 2011 6:55 pm

Din cate stiu eu, cele de aluminiu sunt cele mai bune.
florin-zlt
 
Mesaje: 42
Membru din: Vin Noi 05, 2010 12:00 am

Re: Termopane aluminiu

Mesajde petre67 » Joi Noi 03, 2011 7:10 pm

florin-zlt scrie:Din cate stiu eu, cele de aluminiu sunt cele mai bune.


Fie ca e lemn, PVC, aluminiu sau altceva, fiecare tamplarie are avantaje si dezavantaje. NIcidecum nu poti spune ca "cele de aluminiu sunt cele mai bune".

O fi avand aluminiul proprietati la care bate lemnul sau PVC-ul (cum ar fi de exemplu rezistenta), dar la proprietatile izolatoare sta cel mai prost.

Desigur, sunt si tamplarii de aluminiu cu bariera de rupere termica, care incearca sa rezolve acest dezavantaj, sau si mai bine, combinatia de profil aluminiu la exterior - lemn la interior, care aduce si un plus estetic.
petre67
 
Mesaje: 211
Membru din: Vin Aug 06, 2010 10:48 pm

Anterior

Înapoi la Ferestre si usi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori