Tapet?

Idei si proiecte de design interior

Re: Tapet?

Mesajde AlexPaul » Mar Oct 25, 2011 1:22 am

Da ,revine moda tapetului si am observat asta umbland mult in ocident insa daca nu este de bun gust la mijloc devine un chici.
AlexPaul
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Oct 25, 2011 1:14 am

Re: Tapet?

Mesajde Mira_Tanalt » Mie Ian 04, 2012 1:16 pm

Am avut si eu aceeasi dilema: tapet sau faianta. In final am optat pentru tapet si acum regret pentru ca am ales un tapet cu striatii si se aduna tot felul de depuneri intre ele. Am ajuns la concluzia ca in bucatarie e ok tapetul doar daca optezi pentru meniul zilei la restaurant.
Mira_Tanalt
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Sep 20, 2011 8:57 am

Re: Tapet?

Mesajde daroxi » Joi Ian 05, 2012 11:53 am

Mira_Tanalt scrie:Am ajuns la concluzia ca in bucatarie e ok tapetul doar daca optezi pentru meniul zilei la restaurant.


Da, ai dreptate. :)

Si vin si eu cu o dilema: tapetul cu solutia cu care se lipeste pe perete, cu materialele din care este facut, nu se indeparteaza cam mult de principiul eco?
Poate gresesc, dar personal ma duce gandul putin la chimie lund in calcul varianta tapetului pe pereti.
Avatar utilizator
daroxi
 
Mesaje: 91
Membru din: Joi Ian 20, 2011 12:07 pm

Re: Tapet?

Mesajde dydy4geo » Vin Ian 06, 2012 5:09 pm

Cand isi complica singuri vietile, oamenii au doar de suferit. De ce sa pui tapet cand ai putea doar sa varuiesti? Pentru stres? Nervi? Calcule, lipiciuri, role, cuttere, bule de aer prinse sub hartie, scarite si cate si mai cate probleme. Pentru ce? Cand e atat de simplu sa varuiesti.
La fel e cu toate in viata. Propun sa nu ne mai complicam. Varuim? :lol:
dydy4geo
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Dec 08, 2011 2:05 pm

Re: Tapet?

Mesajde StelutaG » Vin Ian 06, 2012 5:46 pm

as alege tapetul deoarece moda vine si pleaca, iar acesta poate fi inlaturat fara sa lase urme, ceea ce in cazul faiantei e imposibil. insa ai grija, in cazul tapetului pragul dintre bun gust si chici e foarte mic.
StelutaG
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Mai 23, 2011 7:18 am

Re: Tapet?

Mesajde Gavriloi Adina-Mirabela » Joi Ian 26, 2012 11:38 pm

Tapetul arata super bine,este din nou la moda,te tine ceva timp,se poate curata si exista o varietate de modele!
Gavriloi Adina-Mirabela
 
Mesaje: 47
Membru din: Vin Dec 09, 2011 11:25 pm

Re: Tapet?

Mesajde constructii24 » Vin Ian 27, 2012 1:12 pm

Tapeturi moderne sunt tot mai des folosite in designul interior si sunt din nou la moda, datorita noilor materiale si modele. Spatiile obtin usor si rapid un nou look, ceea ce face ca tapetul sa fie foarte popular. Fisurile si denivelarile din pereti se remediaza si mascheaza foarte usor. Aplicarea tapetului devine o joaca de copii datorita produselor noi aparute pe piata, iar tapetul devine un accesoriu de moda.
Avatar utilizator
constructii24
 
Mesaje: 35
Membru din: Mie Aug 10, 2011 2:07 pm
Localitate: Voivodeni / Mures

Re: Tapet?

Mesajde angibrasovangi » Mie Feb 01, 2012 12:32 pm

Eu te sfatuiesc sa nu pui tapet. Probabil ca a revenit moda tapetului, dar doar pentru cei trecuti de 50 ani. Pentru tineri, eu am 26, inca mi se pare ceva demodat si fals. Mi se pare foarte inestetic in locurile unde se imbina, trebuie sa ai grija pe cine pui sa-ti monteze...in ziua de azi daca nu dai bani grei, nu-ti face nimeni treaba k-lumea. Dupa cum ti-am spus, asta e parerea mea, poate tie iti place. Dar trebuie sa te gandesti bine.....poate peste 2 ani, se va demoda din nou...Ce vei face? Ai asa de multi bani sa zugravesti o data la 2 ani? De ce sa te risti aiurea? :( Sa-ti mai zic ceva....prietenul meu la el la tara la parintii lui are tapet pe perete.... :shock: Asa urat e....
angibrasovangi
 
Mesaje: 9
Membru din: Dum Dec 11, 2011 10:38 pm

Re: Tapet?

Mesajde lidia2302 » Mie Feb 01, 2012 5:39 pm

voi achizitiona in curand un apartament si sunt si eu pe ganduri sa pun sau sa nu pun tapet.......am vazut unele foarte frumoase care m-au incantat......rezista oare in timp?
lidia2302
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Noi 03, 2011 7:34 pm

Re: Tapet?

Mesajde davidov constructoru » Sâm Feb 04, 2012 2:10 pm

mai e un aspect: tapetul nu are viata asa de lunga in comparatie cu faianta sau piatra
davidov constructoru
 
Mesaje: 13
Membru din: Vin Feb 20, 2009 12:00 am
Localitate: constanta

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Design interior

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron