reparare rosturi la imbinarea intre etaje

Fundatii, structuri de rezistenta, armaturi, structuri metalice

reparare rosturi la imbinarea intre etaje

Mesajde stargates » Lun Noi 30, 2015 11:38 am

buna ziua,
locuiesc la etajul 2/9... iar de cativa ani a aparut o problema: pe peretele exterior al dormitorului in timpul ploilor torentiale si atunci cand bate si vantul imi patrunde apa ..se uda tavanul.. mentionez ca blocul este din placi de beton, din anul '86. As vrea sa intreb ce imi recomandati sa fac?
In urma cu 1 an si jumatate a venit o firma de la alpinisti utilitari si au reparat intre etajul 2 si 3. Au spart, au introdus mastic si au tencuit la exterior... dar problema cu infiltratia a aparut iar...
Care ar fi cauza? Poate nu au reparat cum trebuie? Ce ma sfatuiti sa fac?
stargates
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Noi 30, 2015 11:17 am

Re: reparare rosturi la imbinarea intre etaje

Mesajde muha_huma » Mie Dec 02, 2015 10:46 pm

Trebuie sa faceti o sesizare scrisa catre Asociatia de proprietari. Ideala ar fi termoizolarea intregului bloc care ar elimina problema aducand si alte beneficii.

Daca nu se poate, trebuie rechemata firma de alpinisti. Nu au dat o garamtie la lucrare?
muha_huma
 
Mesaje: 132
Membru din: Mie Aug 11, 2010 9:30 am

Re: reparare rosturi la imbinarea intre etaje

Mesajde stargates » Vin Dec 04, 2015 8:42 am

nu am garantie ptr lucrare facuta... ma gandeam sa gasesc o alta firma de aplinisti ulititati si sa iar iar la vara... dar am citit pe net ca exista si alt material ptr izolat ..de la sika... si poate este mai bun decat masticul bituminos..
stargates
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Noi 30, 2015 11:17 am


Înapoi la Fundatii, structuri de rezistenta

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron