Trucuri pentru un apartament mai spatios

Idei si proiecte de design interior

Re: Trucuri pentru un apartament mai spatios

Mesajde onedeedee » Mar Noi 12, 2013 2:40 pm

super! de retinut multe din sfaturi !
onedeedee
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Dec 06, 2011 9:55 am

Re: Trucuri pentru un apartament mai spatios

Mesajde rusu simona » Mar Mar 18, 2014 2:08 pm

Sunt utile sfaturile, am sa le pun si eu in practica!
Nu am un apartament, dar camerei mele de camin ii trebuie multe trucuri pentru a fi spatioasa.
rusu simona
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Mar 18, 2014 1:58 pm

Re: Trucuri pentru un apartament mai spatios

Mesajde irina plisca » Mar Sep 02, 2014 1:18 pm

Nuantele deschise ale peretilor, designul simplu al pieselor de mobilier care apropo e bine sa fie compuse din cat mai putine piese, tapet decorativ cu dungi verticale sunt doar cateva din trucurile pe care le poti folosi pentru a crea senzatia de spatiu.

Un articol documentat despre trucuri de marire a spatiului l-am gasit aici: homedecomag.ro/solutii-de-amenajare-pentru-un-living-mic/
irina plisca
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Sep 02, 2014 12:52 pm

Re: Trucuri pentru un apartament mai spatios

Mesajde Georgiana Loredana Lazar » Sâm Aug 22, 2015 12:23 pm

Multumesc pentru sfaturile utile. In curand ne vom apuca de zugravit, de reamenajat un pic apartamentul si deja am ceva idei bune.
Georgiana Loredana Lazar
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Apr 01, 2014 4:47 pm

Re: Trucuri pentru un apartament mai spatios

Mesajde luminita_d » Joi Oct 29, 2015 1:24 pm

Un apartament sau orice alt spatiu pare automat mai spatios daca este bine luminat. Este bine sa se profite cat mai multe de lumina naturala, pe cat posibil, iar daca nu, o lumina cat mai asemanatoare cu cea naturala este cea mai indicata. Corpurile de iluminat LED sunt ideale pentru a crea impresia de spatiu mai mare. De asemenea, este foarte important sa se foloseasca diferite surse de iluminat, pentru a avea mai multa lumina in zonele in care este cu adevarat nevoie - de exemplu spoturi LED pentru bucatarii si bai.
luminita_d
 
Mesaje: 23
Membru din: Vin Mai 15, 2015 4:30 pm

Anterior

Înapoi la Design interior

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron