Care este cel mai bun termopan?

Ferestre si usi, accesorii si decoratiuni pentru ferestre si usi, feronerie, glafuri, rolete, jaluzele, obloane, etc.

Care este cel mai bun termopan?

Mesajde mirelagavrila » Mar Feb 17, 2015 1:47 pm

M-am saturat, am schimbat firme, geamuri, termopane, dar tot mi se aburesc si mai rau cand e furtuna si ploua imi curge pe langa geam in casa. Ce as putea face ?
mirelagavrila
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Apr 02, 2014 5:11 pm

Re: Care este cel mai bun termopan?

Mesajde muha_huma » Mar Feb 17, 2015 11:05 pm

mirelagavrila scrie:M-am saturat, am schimbat firme, geamuri, termopane, dar tot mi se aburesc si mai rau cand e furtuna si ploua imi curge pe langa geam in casa. Ce as putea face ?


Eu cred ca nu ar trebui sa mai cauti "cel mai bun termopan" (asta inseamnand de fapt pachetul de sticla termoizolanta), ci un montator decent, sau, si mai probabil, un meserias care sa verifice de ce ploua pe langa fereastra. Probabil nu ai un glaf exterior, sau daca ai nu este montat corect.
muha_huma
 
Mesaje: 132
Membru din: Mie Aug 11, 2010 9:30 am

Re: Care este cel mai bun termopan?

Mesajde cetmam » Sâm Feb 28, 2015 11:48 am

Conteaza foarte mult firma cu care pui termopanele si baietii meseriasi ce le instaleaza! Degeaba calitatea materialului e buna daca mana mesterilor este una ce lasa de dorit!
cetmam
 
Mesaje: 27
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 12:00 am

Re: Care este cel mai bun termopan?

Mesajde valihurmuz » Mar Mai 12, 2015 4:06 pm

ori nu este montat corec ,ori trebuie sa cauti un meserias mai priceput si sa vezi cauza,eu am gealan parca si sunt super multumit
valihurmuz
 
Mesaje: 17
Membru din: Mar Oct 14, 2014 10:38 am

Re: Care este cel mai bun termopan?

Mesajde mari lori » Vin Mai 15, 2015 5:18 pm

Conteaza mult de cine sunt montate,dar si firma de care sunt facute!
mari lori
 
Mesaje: 18
Membru din: Mie Mai 07, 2014 3:20 pm

Re: Care este cel mai bun termopan?

Mesajde valentine » Lun Oct 05, 2015 1:33 am

acum 3 ani am facut si eu o achizitie de termopane de la o firma de profil, destul de renumita pe piata romaneasca, in plina iarna (au fost montate la o temperatura sub o grade) si pana in prezent n-am avut nici o problema cu ele, asa ca de cele mai multe ori depinde de calitatea serviciilor oferite (materiale, montatori, accesorii).....sunt tare multumita de achizi :) tie
valentine
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Feb 19, 2012 9:50 pm

Re: Care este cel mai bun termopan?

Mesajde Alina Crangaru » Mie Noi 11, 2015 12:30 pm

Eu m-am mutat de aproape 3 ani intr-un apartament nou si nu am avut niciodata probleme, sa-mi curga apa in casa cand ploua sau chestii de genul... Sunt de parere ca mai mult decat calitatea termopanelor, conteaza mana mesterului care ti le monteaza. Daca face treaba buna, nu apar probleme.
Alina Crangaru
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Noi 11, 2015 12:28 pm

Re: Care este cel mai bun termopan?

Mesajde Maria Lucian » Mie Mai 30, 2018 1:25 pm

Bună! Îți recomand Tende.ro pentru servicii de cea mai bună calitate.
Aici vei găsi Termopane Veka, Termopane Rehau, Termopane Gealan la super prețuri. În plus, îți asigură montajul.
Sunt băieți serioși și poți comanda online ceea ce e super simplu.
Recomand!

https://www.tende.ro/termopane-veka/
https://www.tende.ro/termopane-rehau/
https://www.tende.ro/termopane-gealan/
Maria Lucian
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Apr 03, 2018 10:14 am


Înapoi la Ferestre si usi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron