Tapet?

Idei si proiecte de design interior

Re: Tapet?

Mesajde fototapet » Joi Mar 05, 2015 9:17 pm

Va propun sa treceti in revista datele despre fototapetul impermeabil personalizat care poate fi spalat si intretinut
http://www.fototapet.ro/calitatea-fototapetului.php
fototapet
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Mar 05, 2015 9:11 pm

Re: Tapet?

Mesajde Razvanbarbu » Mar Mar 24, 2015 3:29 pm

Un înlocuitor foarte bun pentru tapet poate fi si tencuiala decorativa din bumbac si mătase care are multe avantaje fata de clasicul tapet dar si un rol decorativ foarte bine pronunțat. Eu recomand acest site: decoratii-interioare.shopmania.biz :)
Razvanbarbu
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Mar 24, 2015 3:21 pm

Re: Tapet?

Mesajde alinah » Mie Mar 25, 2015 7:16 pm

Spuneti-mi va rog daca se poate aplica tapetul peste var? Si daca se foloseste un anumit tip de tapet ?
alinah
 
Mesaje: 17
Membru din: Sâm Dec 21, 2013 4:18 pm

Re: Tapet?

Mesajde muha_huma » Joi Mar 26, 2015 7:45 pm

alinah scrie:Spuneti-mi va rog daca se poate aplica tapetul peste var? Si daca se foloseste un anumit tip de tapet ?


Nu are de ce sa nu se poata aplica pe var. Dar trebuie sa citesti exact in instructiunile de lipire.
muha_huma
 
Mesaje: 132
Membru din: Mie Aug 11, 2010 9:30 am

Re: Tapet?

Mesajde Razvanbarbu » Vin Mar 27, 2015 8:02 pm

Tapetul lichid de pe site-ul pe care l-am postat se poate aplica pe orice suprafața exceptând fier si lemn curat. In plus prezentat foarte multe avantaje fata de tapetul clasic cum ar fii:
Este izolator termic si fonic, este antistatic deci respinge praful si nu trebuie întreținut, este elastic si previne apariția crăpăturilor, este permeabil si permite peretelui sa respire, este un material ecologic fiin alcătuit din fulgi de bumbac fulgi de mătase cuarț decorativ si adeziv din celuloza. Daca dorești as putea sa te ajut cu sfaturi având o experiența destul de mare in materie de decorațiuni interioare.
Razvanbarbu
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Mar 24, 2015 3:21 pm

Re: Tapet?

Mesajde Sumerlove » Mie Apr 01, 2015 10:22 am

Am dormitorul albastru, sufrageria galben, camera copilului e mov-lila....si pot spune ca ma sint bine in aceste culori....
Sumerlove
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Apr 01, 2015 10:16 am

Re: Tapet?

Mesajde ionm2001 » Joi Apr 02, 2015 7:08 am

Eu sunt adeptul faiantei cu care sa imbraci peretii din baie si bucatarie !!!
ionm2001
 
Mesaje: 10
Membru din: Lun Noi 22, 2010 12:00 am

Re: Tapet?

Mesajde mamaeb » Dum Apr 05, 2015 9:18 am

ionm2001 scrie:Eu sunt adeptul faiantei cu care sa imbraci peretii din baie si bucatarie !!!

Pentru baie si bucatarie si eu sunt de acord cu faianta, se curata mult mai bine si usor!
mamaeb
 
Mesaje: 34
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 12:00 am

Tapet

Mesajde Ioanaa » Joi Apr 16, 2015 2:49 pm

Buna ziua, m-am mutat de curand intr-un complex in nordul Bucurestiului si era gata finisat si chiar nu as fi vrut sa modific nimic la el, insa parca trebuie sa imi pun amprenta cumva, sa personalizez cumva aparatamentul. Ma gandeam sa –mi pun o foaie de tapet pe peretele cu patul, aveti idee ce se poarta si de unde pot lua unul de calitate pentru ca nu prea ma pricep. Mc anticipat!
Ioanaa
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Apr 16, 2015 2:46 pm

Re: Tapet?

Mesajde FELICIAIFM » Vin Apr 17, 2015 10:50 am

Eu nu optez pentru tapet in toata casa, maxim o camera, precum sufrageria, cred ca este suficient.
FELICIAIFM
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Apr 17, 2015 10:45 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Design interior

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori