Case integrate in natura

Sa construim ecologic, folosind materiale ecologice

Case integrate in natura

Mesajde Cagatey01 » Mie Dec 31, 2014 3:06 pm

Nu stiu din ce materiale sunt construite aceste case, dar modul exceptional in care arhitectul a reusit sa le integreze in natura ma determina sa le includ in randul caselor ecologice. Este vorba despre arhitectul mexican Javier Senosiain.
KaZuya
Cagatey01
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Dec 31, 2014 2:57 pm

Re: Case integrate in natura

Mesajde marcelb » Joi Ian 01, 2015 6:19 pm

Cagatey01 scrie:Nu stiu din ce materiale sunt construite aceste case, dar modul exceptional in care arhitectul a reusit sa le integreze in natura ma determina sa le includ in randul caselor ecologice. Este vorba despre arhitectul mexican Javier Senosiain.


Iar noi nu stim la care case te referi, pentru ca n-ai atasat nicio poza, dar arhitectul Javier Senosiain este intr-adevar faimos pentru casele sale cu o arhitectura deosebita, inspirate din natura. Celebra in acest sens este Casa Nautilus din imaginea de mai jos. Mai multe detalii si imagini gasiti in articolul: Frumusetea arhitecturii organice: Casa cochilie - Foto si video.

Imagine
Ultima oară modificat de marcelb pe Joi Ian 21, 2016 9:09 am, modificat de 2 ori în total.
marcelb
 
Mesaje: 457
Membru din: Lun Ian 14, 2008 12:00 am

Re: Case integrate in natura

Mesajde myrela » Lun Mar 02, 2015 10:47 pm

In zonele rurale se poarta acum casele din materiale ecologice, gen stuf sau caramizi din lut. Sunt foarte apreciate de turisti si sunt usor de facut.
myrela
 
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Noi 15, 2014 11:13 pm


Înapoi la Materiale ecologice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori