Perdele si draperii

Perdele, draperii, sisteme de prindere, tapiterii, huse, etc.

Re: Perdele si draperii

Mesajde muschu » Lun Feb 24, 2014 5:47 pm

codreanu ioana monica scrie:unde gasesc perdele, draperii ieftine in Oradea?


Daca vrei ceva ieftin trebuie sa urmaresti ofertele de la magazinele dedicate pentru Casa & Gradina din Oradea (OBI, Bricostore, Praktiker), unde ai si optiunea de a ti le croi pe dimensiunile dorite.

Poti incerca si la JYSK, daca ai norocul sa gasesti ceva de-a gata pe dimensiuni, si care sa-ti si placa, cred ca iesi si mai ieftin.
Avatar utilizator
muschu
 
Mesaje: 147
Membru din: Mie Mai 09, 2007 11:00 pm

Re: Perdele si draperii

Mesajde nobilidesign » Vin Mar 07, 2014 8:31 pm

Da intradevar se preteaza colectii de perdele si draperii clasice. Va recomand colectia de perdele si draperii Prynces Italia de la firma nikydecor.ro Imagine
nobilidesign
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Mar 07, 2014 8:21 pm

Re: Perdele si draperii

Mesajde scenic » Dum Mar 23, 2014 11:22 pm

La Jysk nu sunt preturile cam mari? Mie cam asa mi s-au parut! Dar calitatea este superioara asa ca merita fiecare banut!
scenic
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 12:00 am

Re: Perdele si draperii

Mesajde andreeaceaus » Mar Aug 26, 2014 9:16 am

Si atentie la ce sine alegi..cele de plastic nu sunt rezistente. Orienteaza-te catre sine de aluminiu sau galerii. Eu am investit vara asta in schimbarea tuturor galeriilor din casa. Si chiar e o schimbare extrem de vizibila.
qdecor.ro/amenajari-interioare/amenajari-de-primavara-decoreaza-ti-casa-cu-stil/
andreeaceaus
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Aug 26, 2014 8:50 am

Re: Perdele si draperii

Mesajde Ramo Mona » Joi Sep 11, 2014 7:59 pm

Nu cred ca e nevoie sa cautam tendinte, ce ne place este cel mai frumos. Nu ar trebui sa conteze pentru noi daca unii au perdele cu fir de aur iar altii cu fir de lana daca noua ne place ne putem decora casa si cu paie.
Ramo Mona
 
Mesaje: 188
Membru din: Dum Feb 06, 2011 1:45 am

Re: Perdele si draperii

Mesajde silvicap » Joi Ian 29, 2015 3:18 pm

mirelat scrie:Uite aici un articol pe tema redecorarii casei dupa Craciun: http://www.casesigradini.ro/revista/a4/6817/3/Decoratiuni/Redecoreaza-ti-casa-dupa-Craciun

Multumesc pt link,chiar este un articol din care ai ce invata!
silvicap
 
Mesaje: 30
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 12:00 am

Re: Perdele si draperii

Mesajde siminiucmihaela » Dum Mar 15, 2015 7:58 pm

Ca multe femei imi plac perdelele, dar care dau un aer primavaratic de romantism, de pasiune... Cred ca sunt foarte importante in decorarea unei incaperi...
siminiucmihaela
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Apr 21, 2013 4:20 pm

Re: Perdele si draperii

Mesajde scenic » Dum Mar 15, 2015 11:32 pm

Asa este, perdelele dau o nota de eleganta unei incaperi, indiferent ce mobila este in acea camera! Jaluzelele verticale mi se par potrivite mai mult pentru birouri!
scenic
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 12:00 am

Re: Perdele si draperii

Mesajde doyna » Lun Mar 30, 2015 10:07 am

scenic scrie:Asa este, perdelele dau o nota de eleganta unei incaperi, indiferent ce mobila este in acea camera! Jaluzelele verticale mi se par potrivite mai mult pentru birouri!

Dar jaluzelele sunt mai usor de intretinut, dupa umila mea parere. Plus ca daca ai ceva idei poti sa le face ceva unicat.
Eu abia astept sa le schimb ca perdelele mi se par ca taie din inaltimea camerei.
doyna
 
Mesaje: 24
Membru din: Lun Sep 30, 2013 6:05 pm

Re: Perdele si draperii

Mesajde scenic » Lun Mar 30, 2015 2:13 pm

doyna scrie:
scenic scrie:Asa este, perdelele dau o nota de eleganta unei incaperi, indiferent ce mobila este in acea camera! Jaluzelele verticale mi se par potrivite mai mult pentru birouri!

dar jaluzelele sunt mai usor de intretinut, dupa umila mea parere. Plus ca daca ai ceva ideei poti sa le face ceva unicat.
Eu abia astept sa le schimb ca perdelele mi se par ca taie din inaltimea camerei

Fiecare cu parerea lui! Eu raman inca la a mea si anume ca perdeaua da o eleganta mai mare unei incaperi! ;)
scenic
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Textile

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori