corp iluminat Bella

Instalatii electrice, corpuri de iluminat, etc.

Moderator: raziel

corp iluminat Bella

Mesajde FOCA LUMINITA » Sâm Oct 05, 2013 12:44 pm

Ce inseamna montaj aparent? Unde este intrerupatorul? Se poate schimba tubul fluorescent? Ce pret are?
FOCA LUMINITA
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Mar 11, 2009 12:00 am

Re: corp iluminat Bella

Mesajde marcelb » Dum Oct 06, 2013 11:50 am

FOCA LUMINITA scrie:Ce inseamna montaj aparent? Unde este intrerupatorul? Se poate schimba tubul fluorescent? Ce pret are?


Montaj aparent inseamna ca se monteaza vizibil, pe perete, nu incastrat ca si in cazul spoturilor.
Intrerupatorul poate fi oriunde l-a prevazut beneficiarul, ca si in cazul oricarui alt corp de iluminat.
Tubul se schimba, desigur, gasesti si la Praktiker, OBI etc. Nu stiu pretul, am doua astfel de corpuri de iluminat de vreo 3 ani, nu s-a ars inca niciun bec.
marcelb
 
Mesaje: 457
Membru din: Lun Ian 14, 2008 12:00 am

Re: corp iluminat Bella

Mesajde florinciune » Mie Oct 16, 2013 11:39 am

Mie imi place acest tip de iluminat. Da o senzatie placuta in locul iluminat si nu deranjeaza pe ceilalti
florinciune
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Sep 16, 2013 10:04 am

corp iluminat Bella

Mesajde i. adriana » Mie Oct 16, 2013 3:07 pm

Buna sunt Adriana am gasit informatii in ceea ce priveste corpul de iluminat Bela si am observat design-ul deosebit si capacitate marita de iluminare fata de altele, cred ca acesta s-ar incadra in design-ul casei mele. As dori sa stiu daca prin comanda se asigura transport.
i. adriana
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Oct 16, 2013 2:46 pm

Re: corp iluminat Bella

Mesajde marcelb » Joi Oct 17, 2013 9:01 pm

i. adriana scrie:Buna sunt Adriana am gasit informatii in ceea ce priveste corpul de iluminat Bela si am observat design-ul deosebit si capacitate marita de iluminare fata de altele, cred ca acesta s-ar incadra in design-ul casei mele. As dori sa stiu daca prin comanda se asigura transport.


Se asigura transportul dar contra cost, asa cum e specificat pe pagina produsului de pe site-ul furnizorului:
https://www.emenatwork.ro/corp-iluminat ... p1451.html
marcelb
 
Mesaje: 457
Membru din: Lun Ian 14, 2008 12:00 am

Re: corp iluminat Bella

Mesajde danielp » Dum Oct 27, 2013 12:31 am

Daca intri pe site-ul sponsorului, vei vedea ca preturile sunt accesibile pt toate buzunarele. De la 35-50 lei, asa ca eu zic ca se merita sa achizitionezi un astfel de produs!
danielp
 
Mesaje: 26
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 12:00 am

Re: corp iluminat Bella

Mesajde claudia1976 » Sâm Feb 08, 2014 11:13 am

Eu ma voi muta in casa noua. Sunt in cautare de corpuri de iluminat cu pret accesibil si care asigura o lumina intensa, avand in vedere ca am mult de citit.
claudia1976
 
Mesaje: 17
Membru din: Dum Ian 06, 2013 8:51 pm


Înapoi la Iluminat, instalatii electrice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron