Incorporabile bucatarie

Sfaturi privind achizitia si exploatarea aparaturilor electronice si electrocasnice.

Moderator: raziel

Incorporabile bucatarie

Mesajde Pop Aurica » Mie Mar 06, 2013 8:51 am

Doresc sa-mi schimb bucataria si vreau sa o dotez cu incorporabile noi ( cuptor si plita electrica).
Ce marci imi recomandati?
Pop Aurica
 
Mesaje: 70
Membru din: Joi Oct 28, 2010 11:00 pm

Re: Incorporabile bucatarie

Mesajde muschu » Mie Mar 06, 2013 11:24 am

Eu am optat pentru o plita pe gaz si un cuptor electric, ambele de la Zanussi. Hota este Fagor, cu doua motoare, deci are putere de aspirare mare, cand este nevoie. Le folosim de 4 ani destul de intens si functioneaza foarte bine.

Ma bucura ca am ales un cuptor care are si rotisor. Chiar daca in primii 3 ani l-am folosit foarte rar, in ultimul an am inceput insa sa-l folosim aproape saptamanal.

Eu am optat pentru cuptor si plita negre, gasesti insa inclusiv cu finisaje antichizate, daca bucataria va fi amenajata clasic spre rustic.
Avatar utilizator
muschu
 
Mesaje: 147
Membru din: Mie Mai 09, 2007 11:00 pm

Re: Incorporabile bucatarie

Mesajde Pop Aurica » Mie Mar 13, 2013 9:31 am

Multumesc pentru raspuns. Daca iau si plita si cuptorul electrice sper ca nu este nevoie de curent trifazic.
Stie cineva acest lucru?
Pop Aurica
 
Mesaje: 70
Membru din: Joi Oct 28, 2010 11:00 pm

Re: Incorporabile bucatarie

Mesajde muha_huma » Mie Mar 13, 2013 2:21 pm

Pop Aurica scrie:Multumesc pentru raspuns. Daca iau si plita si cuptorul electrice sper ca nu este nevoie de curent trifazic.
Stie cineva acest lucru?


Poti sa le iei linistita pe ambele electrice, nu vei avea nevoie de curent trifazic. Doar sa ai o instalatie electrica buna.
muha_huma
 
Mesaje: 132
Membru din: Mie Aug 11, 2010 9:30 am

Re: Incorporabile bucatarie

Mesajde Pop Aurica » Lun Mar 18, 2013 9:07 am

Multumesc. Probabil folosirea unei prize numai pentru cuptor si plita este de ajuns.
Pop Aurica
 
Mesaje: 70
Membru din: Joi Oct 28, 2010 11:00 pm

Re: Incorporabile bucatarie

Mesajde bucatariicom » Joi Iul 18, 2013 11:25 am

In alegerea electrocasnicelor este importanta atat marca cat si functiile pe care alegeti ca acestea sa le aiba si bineinteles raportul calitate-pret.
bucatariicom
 
Mesaje: 8
Membru din: Joi Iul 18, 2013 11:11 am

Re: Incorporabile bucatarie

Mesajde oantadan2007 » Dum Sep 01, 2013 10:23 am

inainte de a cumpara corpurile trebuie luata dimensiunile pt a se incadra perfect in locul in care trebuie pus. :D
oantadan2007
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Mar 05, 2012 9:47 am


Înapoi la Electronice, electrocasnice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron