Cost casa la rosu in Constanta

Cauti un meserias sau o firma de constructii, amenajari interioare si exterioare, sau peisagistica? Incearca aici!

Cost casa la rosu in Constanta

Mesajde georgi » Dum Feb 17, 2013 11:43 am

Doresc sa-mi construiesc o casa in judetul constanta si am gasit un proiect ce se potriveste cam cu ce vreau eu acum.
Imi puteti da niste preturi? las aici linKul http://art-proiect.ro/proiect/Casa%20Anca/70/
As dori urmatoarele modificari: la parter bucataria va fi in locul biroului (biroul cu baia le unesc) si unde este bucataria acum va fi living, pentru a crea mai mult spatiu. Wc-ul va fi sub scara unde va fi spatiu de depozitare, eliminand holul cel mic cu intrare din living. Camera pentru centrala nu va fi necesara deoarece sper sa-mi pot pune electrica cu panouri solare (daca va fi necesar voi face in locul baii cu intrare din bucatarie)
Ce credeti este bine, se poate face si cat m-ar costa sa o ridic doar la rosu? Sau nici macar la rosu doar partea de betoane tip cadre.
Astept oferte din partea firmelor cu preturi reale raspunsuri si idei din partea tuturor participantilor .
georgi
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Feb 17, 2013 11:28 am

Re: Cost casa la rosu in Constanta

Mesajde costan1968 » Mie Mar 13, 2013 11:48 am

Buna ziua, ma numesc Lungu Constantin am echipa-firma constructii,sant din Bucuresti dar nu ma deranjeaza daca lucrez in provincie.
O casa de genul dvs.la rosu manopera ajunge cam la 4000 euro,iar la rosu cu materiale incluse intre 18000-20000 euro
CU RESPECT LUNGU Email costan1968@yahoo.es
costan1968
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Mar 02, 2013 2:52 pm

Re: Cost casa la rosu in Constanta

Mesajde marcelb » Mie Mar 13, 2013 4:29 pm

Poti sa faci modificarile enuntate, important este ca in final proiectul, si mai apoi casa, sa corespunda nevoilor tale.

Preturile pe care ti le-a dat costan1968 mi se par corecte, pot varia cu +/- 10-20%, depinde cat de bun negociator esti, ce materiale si ce meseriasi folosesti.
Mult succes, vei avea nevoie!
marcelb
 
Mesaje: 457
Membru din: Lun Ian 14, 2008 12:00 am

Re: Cost casa la rosu in Constanta

Mesajde costan1968 » Mie Mar 20, 2013 8:23 am

Pret casa din caramida Porotherm la rosu: 150 EUR/mp (manopera + materiale); Pret casa din caramida Porotherm la cheie: 290 EUR/mp (manopera + materiale); Pret case din lemn la rosu: 120 EUR/m2 (manopera + materiale); Pret case din lemn la cheie: 275 EUR/m2 (manopera + materiale); Pret case manopera la rosu fara materiale 30 EUR|m2; Pret case manopera la cheie fara materiale 110 EUR|m2. Preturile difera in functie de complexitatea proiectului si tipul materialelor folosite. Preturile contin atat manopera, cat si materialele de constructie. Preturile sunt calculate la suprafata construita a casei. Preturile sunt calculate la suprafata desfasurata (suma tuturor etajelor) a casei. Email costan1968@yahoo.es tf.0727306121 constantin
costan1968
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Mar 02, 2013 2:52 pm


Înapoi la Cereri de servicii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron