Perdele si draperii

Perdele, draperii, sisteme de prindere, tapiterii, huse, etc.

Re: Perdele si draperii

Mesajde mihaelavrc » Vin Iun 08, 2012 10:45 am

Asa este...intr-adevar jaluzelele dau un aer office incaperii, iar cand piata este atat de vasta incat poti alege intre sine, galerii, galerii motorizate si alte 15 000 de chestii misto pe care le poti folosii sa iti atarni perdelele , iar ca textile...poti alege orice de la voal la black-out! Nu stiam atat de multe chestii despre perdele pana cand a trebuit sa imi cumpar. Am gasit o firma ascunsa pe stradutele din Piata Romana...mai exact pe Visarion langa pasapoarte Decora Design.
Sper sa te ajute parerea mea...
mihaelavrc
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Iun 08, 2012 9:58 am

Re: Perdele si draperii

Mesajde CyleX4 » Dum Iun 10, 2012 2:03 pm

Jaluzelele, transperantele s.a. asemenea dau un aer industrial/ office incaperii!!
Daca vrei o camera cu aer familial, cald, e indicat sa ai la fereastra cel putin perdea (si chiar draperie ..!!); exista in comert diverse materiale, gen triplu-voal, tafta usoara, tesaturi fine.. totul e sa gasesti culoarea/nuanta complementara culorilor existente in camera respectiva...
CyleX4
 
Mesaje: 137
Membru din: Joi Mar 01, 2012 8:46 pm

Re: Perdele si draperii

Mesajde little_mariana » Vin Iul 27, 2012 1:32 pm

Eu una as opta pentru o perdea dintr-un material usor si in culori vesele, ca tot se poarta culorile vii anul acesta :D
little_mariana
 
Mesaje: 9
Membru din: Vin Dec 16, 2011 11:41 pm

Re: Perdele si draperii

Mesajde asmin » Lun Iul 30, 2012 11:22 am

nu neaparat, daca ai jaluzele la geamurile de acasa iti da un aer de birou, daca alegi culorile potrivite si sa fie in ton cu mobila si ce mai e prin casa se vede foarte bine.
asmin
 
Mesaje: 56
Membru din: Mie Feb 22, 2012 2:50 pm

Re: Perdele si draperii

Mesajde cristinal » Mar Aug 28, 2012 12:16 pm

Banuiesc ca pana acum ai reusit sa-ti redecorezi livingul, dar o parere in plus nu strica niciodata. :)
Din punctul meu de vedere, in functie de mobila pe care o ai, cel mai bine s-ar potrivi niste perdele albe impreuna cu niste draperii maron (mahon).

Enjoy!:)
cristinal
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Aug 28, 2012 12:09 pm

Re: Perdele si draperii

Mesajde paty_andra » Sâm Sep 15, 2012 11:01 am

gepiza scrie:spuneti-mi si mie,oare merge sa pun perdea pe sina in spatele jaluzelei verticale? :D


dar cat de aproape este geamul vecinilor?? no way! oricum..amuzanta intrebare ;)
paty_andra
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Sep 15, 2012 10:55 am

Re: Perdele si draperii

Mesajde iulian22 » Lun Sep 17, 2012 9:28 pm

eu am vazut perdele in spatele la jaluzele verticale si arata asa de urat,sunt de parere ca ori una ori alta nu amandoua in nici un caz
iulian22
 
Mesaje: 12
Membru din: Dum Dec 12, 2010 12:00 am

Re: Perdele si draperii

Mesajde Doldoran » Joi Oct 04, 2012 11:24 am

Interesant siteul, mai ales ca doresc sa imi cumpar draperi si perdele si nu stiam exact ce sa aleg.
Doldoran
 
Mesaje: 6
Membru din: Dum Sep 02, 2012 9:01 pm

Re: Perdele si draperii

Mesajde CyleX4 » Lun Oct 08, 2012 4:48 pm

... fiecare tip de "obturare" a ferestrei are rostul ei; nu se combina niciodata (!!) perdea/draperie pe sina cu jaluzea verticala/roleta s.a.m.d....
CyleX4
 
Mesaje: 137
Membru din: Joi Mar 01, 2012 8:46 pm

Re: Perdele si draperii

Mesajde Doldoran » Dum Oct 28, 2012 4:35 pm

Mi-am achizitionat si eu acum si perdea si draperie, mai trebuie sa le montez pe sina (aveam galerie inainte).
Doldoran
 
Mesaje: 6
Membru din: Dum Sep 02, 2012 9:01 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Textile

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori