Cale acces garaj

Alei, trotuare, cai de acces auto sau pietonale, pavaje, etc.

Cale acces garaj

Mesajde Zamfir Mariana » Lun Sep 03, 2012 11:27 am

Buna ziua,
Ca sa intru in garaj, am turnat acum multi ani, doua alei de ciment de aproximativ 50 cm cat sa treaca rotile....
Ce sa pun peste ca sa le fac mai aspectuoase?
Multumesc!
Zamfir Mariana
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Sep 03, 2012 10:59 am

Re: Cale acces garaj

Mesajde muha_huma » Lun Sep 03, 2012 3:26 pm

Cred ca daca plachezi aleile respective cu piatra naturala ar arata foarte bine.
Uite si o imagine, poate te ajuta. Succes!

amenajare-acces-auto.jpg
Amenajare acces auto cu piatra naturala
muha_huma
 
Mesaje: 132
Membru din: Mie Aug 11, 2010 9:30 am

Re: Cale acces garaj

Mesajde EMILUTA » Dum Feb 10, 2013 8:16 pm

intr-adevar, foarte interesanta, daca nu deranjeaza poate puneti mai multe fotografii si cu poarta si garajul, m-ar interesa deoarece sunt si eu la faza de a-mi amenaja intrarea in garaj
EMILUTA
 
Mesaje: 53
Membru din: Vin Mai 20, 2011 9:41 am

Re: Cale acces garaj

Mesajde mrsheel4 » Vin Mar 06, 2015 7:01 am

As dori cateva sugestii despre cum se poate acoperi o curte la o casa particulara, de 60mp, lata de 4 m, cu un spatiu de pamant de 50 cm la margine cu flori si un robinet cu apa cu scurgere direct in pardoseala curtii. Acum este cu ciment, cam 2-3 straturi puse unul peste altul, este si piatra dedesubt, e greu de spart iar partea exterioara s-a crapat si se mananca, se faramiteaza pe alocuri.
mrsheel4
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Mar 06, 2015 6:52 am

Re: Cale acces garaj

Mesajde marcelb » Vin Mar 06, 2015 10:08 am

mrsheel4 scrie:As dori cateva sugestii despre cum se poate acoperi o curte la o casa particulara, de 60mp, lata de 4 m, cu un spatiu de pamant de 50 cm la margine cu flori si un robinet cu apa cu scurgere direct in pardoseala curtii.


Eu am folosit dale de pavaj. La fel ca si tine intr-o margine am o zona cu pamant si diverse plante decorative. Zona aceasta a fost delimitata de pavaj printr-o bordura, astfel incat pamantul/noroiul sa nu ajunga pe pavaj in urma ploilor.
marcelb
 
Mesaje: 457
Membru din: Lun Ian 14, 2008 12:00 am


Înapoi la Alei, cai de acces

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori