Ce se potriveste cu tamplaria culoare stejar auriu

Ferestre si usi, accesorii si decoratiuni pentru ferestre si usi, feronerie, glafuri, rolete, jaluzele, obloane, etc.

Ce se potriveste cu tamplaria culoare stejar auriu

Mesajde sam21mona » Lun Iul 30, 2012 10:27 am

Buna. Sunt noua pe site. Tocmai ce am achizitionat un apartament cu 3 camere semidecomandat la care am pus tamplarie termopan de culoare stejar auriu. Acum ar trebui sa ma hotarasc la culoarea parchetului si a usilor interioare. Oare ar trebui sa le aleg tot pe stejar auriu? Am auzit ca si fagul se potriveste cu stejarul auriu? Este adevarat? Astept un raspuns de la cine ma poate ajuta. Multumesc!
sam21mona
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Iul 30, 2012 10:20 am

Re: Ce se potriveste cu tamplaria culoare stejar auriu

Mesajde ando » Lun Iul 30, 2012 11:28 am

Fagul este o nuanta mai deschisa decat nuanta stejarului. Eu zic ca se potriveste si nuanta de fag. Probabil optezi pt. fag fiind o varianta mai ieftina, nu? Altfel, fagul este tot o esenta tare (poate mai tare decat stejarul) dar are un minus pt. ca el lucreaza in timp mai mult decat stejarul.
Avatar utilizator
ando
 
Mesaje: 57
Membru din: Joi Oct 02, 2008 11:00 pm

Re: Ce se potriveste cu tamplaria culoare stejar auriu

Mesajde oana.badoiu » Mar Iul 31, 2012 8:48 am

ceva deschis...pe aceeasi nuanta
oana.badoiu
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Iul 25, 2012 1:01 pm

Re: Ce se potriveste cu tamplaria culoare stejar auriu

Mesajde CyleX4 » Dum Aug 19, 2012 11:36 am

ideal ar fi ca pardoseala, tamplaria si usile sa aiba aceeasi nunata si textura (.. de regula, se armonizeaza culoare/material tamplarie cu cele ale pardoselii deja existente..)
CyleX4
 
Mesaje: 137
Membru din: Joi Mar 01, 2012 8:46 pm


Înapoi la Ferestre si usi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori