Camera copilului

Idei si proiecte de design interior

Re: Camera copilului

Mesajde Paula Lapusneanu » Mar Apr 17, 2012 11:06 am

Buna,

Felicitari pentru bebe, este aproximativ de aceeasi varsta cu al meu. In ceea ce priveste amenajarea camerei, te-as sfatui sa mergi mai degraba pe ideea de pat sub forma de masina si de ceva postere pe pereti cu "the best cars in the world". Eventual, sa atasezi un volan in jurul unui intrerupator cu termporizator si la miscarea acestuia sa-si regleze intensitatea luminii si o lenjerie cu o imagine din Cars eventual. Ideea este sa nu fie foarte incarcat pentru ca ocupi prea mult mintea copilului si foarte divers colorat dar culorile sa fie linistitoare (bleu, verde brotacel, ceva roz pe alocuri, etc.). Succes.
Paula Lapusneanu
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Feb 29, 2012 4:25 pm

Re: Camera copilului

Mesajde ame19812000 » Lun Apr 23, 2012 9:21 am

Eu am un apartament de 38 mp. Nu prea am multe idei sa il amenajez, astfel incat sa se creeze mai mult spatiu dar sa am unde pune si lucrurile din casa.
ame19812000
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Apr 20, 2012 8:13 am

Re: Camera copilului

Mesajde oana.badoiu » Mie Iul 25, 2012 1:03 pm

tocmai am cumparat vopsea fluorescenta...si voi picta diverse pe perete....abia astept sa vad rezultatul
oana.badoiu
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Iul 25, 2012 1:01 pm

Re: Camera copilului

Mesajde muschu » Mie Iul 25, 2012 1:58 pm

oana.badoiu scrie:tocmai am cumparat vopsea fluorescenta...si voi picta diverse pe perete....abia astept sa vad rezultatul


Spor la treaba! Si sa ne arati si noua rezultatul!
Avatar utilizator
muschu
 
Mesaje: 147
Membru din: Mie Mai 09, 2007 11:00 pm

Re: Camera copilului

Mesajde elenaorian » Mie Aug 01, 2012 9:34 pm

Si eu as opta in decorarea camerei copilului pentru o canapea sub forma de masinuta deoarece este superba si copilul o adora.
elenaorian
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Apr 22, 2012 4:39 pm

Re: Camera copilului

Mesajde Anca Diana Caragiu » Mar Oct 16, 2012 6:33 pm

ame19812000 scrie:Eu am un apartament de 38 mp. Nu prea am multe idei sa il amenajez, astfel incat sa se creeze mai mult spatiu dar sa am unde pune si lucrurile din casa.

Buna!
De curand am fost in vizita prin Baneasa, pentru a amenaja camera baietelului de 6 ani. Aceeasi problema aveam si eu, o camera prea mica. Am descoperit insa un magazin, Flexa, care m-a ajutat fff mult. In primul rand, le-am dat dimensiunile camerei, iar ei mi-au facut o amenajare 3D, cum va arata camera cu produsele pe care mi le doream ptr Alex. In al doilea rand, produsele lor sunt modulare, astfel am optat ptr un pat care se inalta, dulapul este situat sub pat :). Mai tarziu, patutul se poate transforma in canapea, astfel ca peste cativa ani nu voi fi nevoita sa-l schimb. Au produse de calitate, integral din lemn masiv. Merita sa le faci o vizita! Au si site, flexa.dk, sa-ti faci o idee :)

Sper ca ti-am fost de folos.Toate cele bune!
Anca Diana Caragiu
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Oct 16, 2012 6:14 pm

Camera copii-amenajare

Mesajde soarele_10 » Sâm Mar 08, 2014 12:56 am

Dragilor, as dori cateva idei despre zugravirea camerei copiilor. Voi ce ati optat pentru o camera de baietel?
soarele_10
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Ian 26, 2011 8:49 pm

Re: Camera copilului

Mesajde vanis » Mie Mar 12, 2014 8:14 pm

Eu as opta pentru alb iar apoi stikere cu masinute pe pereti sau picturi dar acelea costa ceva mai mult. As alege si un covor cu masinute si o mobila in culori vesele si daca se poate chiar cu desene pictate manual.
vanis
 
Mesaje: 10
Membru din: Lun Feb 03, 2014 11:34 pm

Re: Camera copilului

Mesajde adrianadinca » Dum Mar 23, 2014 1:54 am

Autocolantele sunt o optiune si sunt si frumoase, insa, ma intreb cat de rezistente pot fi! Banuiesc ca sunt lavabile sau cel putin se pot curata cu laveta umeda, dar de zgariat? ca stim ca micutii au obiceiul de a face opere de arta pe pereti :D
adrianadinca
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Aug 11, 2009 11:00 pm

Re: Camera copilului

Mesajde ankutzy » Mar Mar 25, 2014 11:03 am

Eu as vopsi peretii in albastru, pe tavan as desena un soare si cativa norisori, la baza peretilor as desena cu gri sau verde o banda groasa pe care as lipi stickere cu masini de curse. Bafta la amenajari!
ankutzy
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Noi 24, 2011 12:20 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Design interior

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori