Propunere gard ieftin

Re: Propunere gard ieftin

Mesajde marcelb » Vin Sep 21, 2012 3:53 pm

E posibil sa nu mai retin eu corect pretul acelui burghiu manual pentru sapat gropi, stiu doar ca l-am vazut in raionul de gradina de la OBI sau Bricostore. Nu m-a interesat foarte tare, pentru ca la mine mesterii au venit cu burghiul lor, nu a trebuit sa cumpar.

Daca ma uit pe net, gasesc intradevar oferte pe la 85 lei, deci probabil ca este corect pretul pe care l-ai gasit tu, de 90 lei: Burghiu manual pt plantat stalpi de beton sau de lemn
marcelb
 
Mesaje: 457
Membru din: Lun Ian 14, 2008 12:00 am

Re: Propunere gard ieftin

Mesajde ceauscc » Dum Oct 14, 2012 10:32 pm

oana79 scrie:Cea mai trainica si ieftina solutie ar fi tot stalpii de beton. La astia nu le trebuie nici fundatie, ii bagam in pamant, pur si simplu. Muncitorii vor face cate o groapa pt fiecare stalp. Ne gandeam sa luam foreza din aia - burghiul acela pt pamant. Dar noi n-am gasit decat cu 900 lei. E destul de scumpa. Oare sunt mai multe feluri de astfel de burgie? Cum arata cea de 40 de lei, de care ziceai in topic?

Eu iti recomand alta solutie, mai ieftina si rapida. La noi este un fel de excavator in miniatura cu o cupa foarte ingusta si pe aici mai toti il cheama pentru astfel de treburi. Este pe senile, excavatorul este foarte micut si se poate baga peste tot... Eu personal l-am chemat pentru stalpii de la poarta si au iesit super ok.
ceauscc
 
Mesaje: 34
Membru din: Mie Ian 26, 2011 10:48 am

Re: Propunere gard ieftin

Mesajde danababei » Joi Iul 11, 2013 7:37 am

Gard de tabla cutata, prins de stalpi cu nituri. Colile au 4x1m, le tai la jumatate. Temelie de beton nearmata. Ieftin si bun, nu se uita nimeni in gura ta.
danababei
 
Mesaje: 18
Membru din: Mie Feb 02, 2011 8:59 am

Re: Propunere gard ieftin

Mesajde Vladriana » Joi Iul 25, 2013 10:27 am

Si bunica mea, care locuieste la tara, vrea sa isi schimbe gardul si portile anul viitor. Acum le are din lemn, l-a uns cu ulei ars, asa fac cei din acea comuna, insa tot nu a rezistat bine in timp. Acum vrea sa faca ceva din fier. Are suprafata foarte mare si nu pre stiu ce sa-i recomand. Am luat cateva idei de pe acest forum. Vom vedea care este ma convenabil.
Vladriana
 
Mesaje: 46
Membru din: Joi Apr 11, 2013 11:01 am

Re: Propunere gard ieftin

Mesajde RADU61 » Joi Aug 29, 2013 9:31 am

Bună ziua,
Am un gard mai vechi şi s-a dus partea de jos care era făcută din ciment, dacă se poate o idee cu ce pot să-l plachez să nu se mai vadă urât . Vă mulţumesc
RADU61
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Noi 03, 2010 12:00 am

Re: Propunere gard ieftin

Mesajde roger-ius » Mar Sep 03, 2013 10:34 am

RADU61 scrie:Bună ziua,
Am un gard mai vechi şi s-a dus partea de jos care era făcută din ciment, dacă se poate o idee cu ce pot să-l plachez să nu se mai vadă urât . Vă mulţumesc


Piatra, caramida aparenta, etc Daca bugetul nu permite eu cred ca si o retencuire ar mai corecta cat de cat aspectul actual.
Avatar utilizator
roger-ius
 
Mesaje: 212
Membru din: Lun Dec 20, 2010 6:59 pm

Re: Propunere gard ieftin

Mesajde MihaiD » Mar Feb 18, 2014 11:58 am

Am de facut un gard lung de 70 m si am gasit ca varianta constructia unui gard din beton prefabricat, dar nu sunt lamurit daca este mai bine sa-l montez cu fundatie la stalpi sau sa fac fundatie pe toata lungimea gardului. Aici am gasit cateva variante de montare a gardului din beton prefabricat: konkretline.ro/lista-preturi-gard-beton. Care dintre aceste variante vi se pare mai reziztenta in timp?
MihaiD
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Feb 18, 2014 11:48 am

Re: Propunere gard ieftin

Mesajde petre67 » Mar Feb 18, 2014 9:27 pm

MihaiD scrie:Am de facut un gard lung de 70 m si am gasit ca varianta constructia unui gard din beton prefabricat, dar nu sunt lamurit daca este mai bine sa-l montez cu fundatie la stalpi sau sa fac fundatie pe toata lungimea gardului. Aici am gasit cateva variante de montare a gardului din beton prefabricat: konkretline.ro/lista-preturi-gard-beton. Care dintre aceste variante vi se pare mai reziztenta in timp?


Cu siguranta este de preferat varianta cu fundatie continua, sub tot gardul.
petre67
 
Mesaje: 211
Membru din: Vin Aug 06, 2010 10:48 pm

Re: Propunere gard ieftin

Mesajde monica toma » Joi Mar 05, 2015 7:53 am

plasa metalica verde se gaseste la toate magazinele de bricolaj
monica toma
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Apr 24, 2014 7:51 pm

Re: Propunere gard ieftin

Mesajde cetmam » Dum Mar 29, 2015 11:53 pm

monica toma scrie:plasa metalica verde se gaseste la toate magazinele de bricolaj

Corect! Este cea mai ieftina metoda si la indemana oricui!
Si eu am apelat la acest "truc" pentru o gradina ce o am la marginea satului!
cetmam
 
Mesaje: 27
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Garduri si porti

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron