Propunere gard ieftin

preturi garduri

Mesajde alinapop » Mie Noi 23, 2011 12:58 pm

la o lungime de 150 de metri de gard - din sipca metalica m-am gandit eu - aveti idee cam cat m-ar putea ajunge? :?:
alinapop
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Noi 23, 2011 12:30 pm

Re: preturi garduri

Mesajde alinapop » Mie Noi 23, 2011 1:00 pm

dar manopera cat m-ar costa?
alinapop
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Noi 23, 2011 12:30 pm

Re: Propunere gard ieftin

Mesajde muha_huma » Mie Noi 23, 2011 8:25 pm

alinapop scrie:la o lungime de 150 de metri de gard - din sipca metalica m-am gandit eu - aveti idee cam cat m-ar putea ajunge? :?:


Ce inseamna "sipca metalica"? Vrei sa zici gard din plasa de sarma impletita?

Daca da, pretul depinde de cat de inalt va fi gardul, cat de groasa este sarma din gard, ce sarma este (simpla, zincata, plastificata, etc.), si, nu in ultimul rand, de unde cumperi plasa de gard.

O idee despre preturi poti sa-ti faci aici: https://www.casesigradini.ro/cauta/ofert ... -impletita
muha_huma
 
Mesaje: 132
Membru din: Mie Aug 11, 2010 9:30 am

Re: Propunere gard ieftin

Mesajde sc eurovarter » Dum Dec 04, 2011 8:52 pm

Daca faci un gard din fier forjat o sa fie si aspectuos si rezistent in timp si nu o sa regreti investitia facuta, dar bineinteles doar in cazul in care bati la usa care trebuie.
Exista multe variante de porti,garduri din fier forjat dar nu va lasati dusi de val pentru ca in adevaratul sens al cuvantului nu exista lucrari forjate.
Solutia pentru un gard si ieftin si bun consta in achizitia unor elemente prefabricate din otel,multe din ele lucrate la rece nici urma de forjare.
Firma noastra nu produce in schimb va poate oferii solutii,va poate aduce beneficii daca mergeti pe mana noastra.Deasemenea va putem furniza vopsele profesionale pentru lucrari de fier forjat, grunduri care nu o sa lase rugina sa predomine.
Pt doamna care are 240ml de gard as pune intrebarea "ce suma maxima are alocata pt 1ml de gard" si dupa ce ne comunica oferta o sa revin cu solutia ceea mai ieftina.
Deasemenea comercializam kit-uri automatizare pentru porti marca Nice la preturi mici, Kit-uri pentru porti autoportante (porti cu lungimi mari-10m)
Daca ati finalizat o casa si nu aveti inca cutie postala tot eu sunt cel care va pot ajuta.
http://www.brashop.ro
sc eurovarter
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Dec 04, 2011 8:18 pm

Re: Propunere gard ieftin

Mesajde oana79 » Mie Dec 07, 2011 11:24 am

Eu sunt doamna cu acei posibili 240 m de gard :)
Pentru o asa lungime, nu cred ca ne-ar avantaja nici un altfel de gard (nici macar cel de lemn), inafara de gard de sarma. Clar ca arata mult mai bine cel din fier forjat sau beton cu fier forjat sau lemn cu beton samd. Insa, asta ar insemna sa dau pe el de doua ori cat m-a costat casuta mea :))
Mi-as dori sa ajung cu investitia in gard pana in 2000 euro.
oana79
 
Mesaje: 37
Membru din: Lun Oct 24, 2011 12:22 pm

Re: Propunere gard ieftin

Mesajde marcelb » Mie Dec 07, 2011 4:20 pm

oana79 scrie:Eu sunt doamna cu acei posibili 240 m de gard :)
Pentru o asa lungime, nu cred ca ne-ar avantaja nici un altfel de gard (nici macar cel de lemn), inafara de gard de sarma ... Mi-as dori sa ajung cu investitia in gard pana in 2000 euro.


Asa cum am scris si aici, cu gard din plasa de sarma si stalpi de beton plantati direct in pamant, eu am iesit pana in 1000 euro, cu manopera cu tot, pe o suprafata chiar ceva mai mare (300 ml).

Important e sa cauti o oferta buna la plasa de gard, sa fie si zincata, sa reziste cat mai mult. Bafta!
marcelb
 
Mesaje: 457
Membru din: Lun Ian 14, 2008 12:00 am

Re: Propunere gard ieftin

Mesajde ramonta » Mie Ian 18, 2012 12:51 am

anul acesta doresc sa fac si eu gard pentru casa.Pentru inceput vreo 60 m. m-am gandit la plasa bordurata sudata. stie cineva un loc de unde as putea achizitiona ceva mai ieftin? zona dambovita/bucuresti. multumesc. astept , daca se poate si alte idei cu poze, va rog. multumesc
ramonta
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Ian 18, 2012 12:43 am

Re: Propunere gard ieftin

Mesajde marcelb » Mie Ian 18, 2012 11:18 am

ramonta scrie:anul acesta doresc sa fac si eu gard pentru casa. Pentru inceput vreo 60 m. m-am gandit la plasa bordurata sudata. stie cineva un loc de unde as putea achizitiona ceva mai ieftin? zona dambovita/bucuresti...


Poti incerca sa ceri oferte de pret la firmele de aici sau aici.
marcelb
 
Mesaje: 457
Membru din: Lun Ian 14, 2008 12:00 am

Re: Propunere gard ieftin

Mesajde agnesmaryo » Mar Apr 10, 2012 9:36 am

Cred ca solutia ar fi turnarea unor stalpi de ciment si folosirea unor porti de plastic ieftine care sunt inalte si prin care nu se vede in curte
agnesmaryo
 
Mesaje: 59
Membru din: Lun Sep 19, 2011 8:32 am

Re: Propunere gard ieftin

Mesajde alexpaul1986 » Mie Apr 11, 2012 7:55 am

As recomanda stalpi de fier patrat de 4x4 si plasa de gard cu ochiuri,cel mai ieftin posibil,gardul cu sarma de plastic metalica e cam scump dupa parerea mea,eu zic sa vedeti cat face una si cat face alta asa va faceti o idee,salutare si spor la construit
alexpaul1986
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Noi 03, 2011 9:06 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Garduri si porti

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori