in gradina

Despre proiectarea, construirea si intretinerea mobilierului de gradina. Mobila de gradina din lemn masiv, mobilier din fier forjat, mobilier din plastic sau altceva?

in gradina

Mesajde pollet_a » Mie Iul 17, 2013 11:15 pm

Bun gasit, tuturor.
Gata, mai avem un pic si ne mutam. Ne mai trebuie niste mobilier pentru gradina. Am sa ma mai uit pe site , poate gasesc ceva frumos si convenabil.
Va doresc o noapte linistita.
Paula M. :)
pollet_a
 
Mesaje: 50
Membru din: Sâm Oct 30, 2010 11:00 pm

Re: in gradina

Mesajde cetmam » Dum Noi 03, 2013 11:54 pm

Te-ai mutat? Ai gasit ceea ce cautai? Bafta!
cetmam
 
Mesaje: 27
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 12:00 am

Re: in gradina

Mesajde muschu » Lun Noi 04, 2013 6:23 pm

pollet_a scrie:Bun gasit, tuturor.
Gata, mai avem un pic si ne mutam. Ne mai trebuie niste mobilier pentru gradina. Am sa ma mai uit pe site , poate gasesc ceva frumos si convenabil.
Va doresc o noapte linistita.
Paula M. :)


Eu am mobilier exterior din plastic si din lemn de teak. Desi acest lemn este rezistent la umezeala, s-a decolorat foarte rau. La fel si cel de plastic.

Asa ca eu zic sa te orientezi catre mobilierul metalic, care mi se pare mult mai rezistent si putin sensibil la factorii de mediu.

Am vazut duminica dimineata pe TVR1, la emisiunea "In gradina Danei", prezentate tot felul de piese de mobilier pentru exterior, inclusiv jardiniere, cismele, cutii postale etc. Aratau foarte frumos, erau diverse culori, antichizari. Succes!
Avatar utilizator
muschu
 
Mesaje: 147
Membru din: Mie Mai 09, 2007 11:00 pm

Re: in gradina

Mesajde marcelb » Lun Noi 04, 2013 6:33 pm

muschu scrie:... Am vazut duminica dimineata pe TVR1, la emisiunea "In gradina Danei", prezentate tot felul de piese de mobilier pentru exterior, inclusiv jardiniere, cismele, cutii postale etc. Aratau foarte frumos, erau diverse culori, antichizari. Succes!


Si eu am prins emisiunea si am avut surpriza sa vad exact casuta postala comandata de la firma respectiva. Eu am comandat de la ei casuta postala si placuta cu strada si numarul, mi le-au colorat exact cum am cerut eu, un negru antichizat, arata foarte bine pe gardul din caramida aparenta si fier forjat.

Firma este aceasta: KRONEMAG MILLENIUM SRL
marcelb
 
Mesaje: 457
Membru din: Lun Ian 14, 2008 12:00 am

Re: in gradina

Mesajde cetmam » Dum Noi 17, 2013 9:42 pm

Voi urmari si eu aceasta emisiune, se pare ca e foarte educativa!
cetmam
 
Mesaje: 27
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 12:00 am

Re: in gradina

Mesajde lorec » Lun Ian 27, 2014 10:56 pm

eu am vazut din intamplare acesta emisiune si mi-a placut foarte mult. Inca nu am comandat nimic insa o am in vedere pt viitor. Mie mi-ar place ca si mobilier de gradina niste scaune rustice de lemn cu o masa in acelasi ton, tot de lemn.
lorec
 
Mesaje: 53
Membru din: Mie Ian 26, 2011 10:31 am

Amenajari in gradina

Mesajde pollet_a » Joi Feb 06, 2014 2:14 pm

Bun gasit
Vremea se incalzeste. Ne pregatim sa facem ceva amenajari in gradina, mobilier etc.
Trebuie, doar, sa scapam de nametii de zapada. Se rezolva si asta. Cu rabdare.....
Va doresc o zi buna....si mai calda.

Paula M. :)
pollet_a
 
Mesaje: 50
Membru din: Sâm Oct 30, 2010 11:00 pm

Re: in gradina

Mesajde pollet_a » Vin Feb 14, 2014 11:23 pm

Gata. Fiica mea mi-a spus ca a gasit ceva foarte frumos pentru gradina. Maine imi va arata ceea ce a gasit. Abia astept.
Sper sa se mute, macar dupa ziua de Pasti.

Va doresc o seara placuta, tuturor. :)
pollet_a
 
Mesaje: 50
Membru din: Sâm Oct 30, 2010 11:00 pm

Re: in gradina

Mesajde marcel1966 » Mar Feb 25, 2014 11:34 pm

Vara gasesti cel mai usor. Sunt foarte multe oferte la magazine gen Praktiker.
marcel1966
 
Mesaje: 16
Membru din: Vin Dec 06, 2013 9:15 pm

Re: in gradina

Mesajde Ramo Mona » Mie Mar 19, 2014 10:57 pm

Din fericire acum gasesti o gama variata de produse pentru gradina in tot mai multe magazine, asadar ai de unde alege.
Ramo Mona
 
Mesaje: 188
Membru din: Dum Feb 06, 2011 1:45 am

Următorul

Înapoi la Mobilier de gradina

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator