Ce solutii antimucegai sunt mai bune (Bison, Savo, etc.)

Pastreaza in casa o atmosfera sanatoasa!

Re: Ce solutii antimucegai sunt mai bune (Bison, Savo, etc.)

Mesajde manasyahuu » Mar Feb 18, 2014 11:09 pm

CEA MAI BUNA SOLUTIE ANTIMUCEGAI este DeSalin AM , o solutie NANOTEHNOLOGICA, ecologica, care NU contine clor, care patrunde in interiorul peretelui, care nu albeste la fel de mult peretele asa cum il albesc alte produse, dar care distruge absolut orice urma de mucegai, microorganism, bacterie (s.a.)si previne reaparitia acestora.
manasyahuu
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Feb 18, 2014 10:57 pm

Re: Ce solutii antimucegai sunt mai bune (Bison, Savo, etc.)

Mesajde mmonika1304 » Sâm Feb 22, 2014 10:36 pm

Si eu ma confrunt cu aceeasi problema, am mucegai pe peretele si am citit ca nu este de ajuns sa dai cu o solutie antimucegai ci trebuie sa avem grija sa nu fie umiditate ridicata in casa, sa fie intre 50-55, altfel va reaparea mucegaiul. De asemenea este recomandata folosirea unui dezumidificator, aerisirea cat mai deasa si mai ales izolarea termica exterioare daca bugetul permite :)
mmonika1304
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Noi 02, 2011 11:36 pm

Re: Ce solutii antimucegai sunt mai bune (Bison, Savo, etc.)

Mesajde Cris26 » Joi Apr 10, 2014 9:02 am

E adevarat. Oricate solutii antimucegai am folosi, acesta o sa dispara doar pentru scurt timp, pentru ca nu am eliminat cauza. Mucegaiului ii place umiditatea, iar ca sa o eliminam complet este nevoie de un dezumidificator. Acesta scoate apa din profunzime, nu doar de la suprafata si nu mai permite mucegaiului sa se formeze. UIn dezumidificator nu este ieftin, dar din cate am vazut exista si solutii de inchiriat pe termen scurt: lifeart.ro/inchirieri-dezumidificatoare-de-aer-aerial.html.
Cris26
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Apr 10, 2014 8:55 am

Re: Ce solutii antimucegai sunt mai bune (Bison, Savo, etc.)

Mesajde Ramo Mona » Vin Iun 06, 2014 10:17 pm

Am folosit Savo si sunt foarte multumita, petele au disparut ca prin minune in doar cateva minute.
Ramo Mona
 
Mesaje: 188
Membru din: Dum Feb 06, 2011 1:45 am

Re: Ce solutii antimucegai sunt mai bune (Bison, Savo, etc.)

Mesajde valihurmuz » Mar Mar 17, 2015 6:41 pm

Si eu am avut probleme si am scapat cu Savo. Chiar il recomand!
valihurmuz
 
Mesaje: 17
Membru din: Mar Oct 14, 2014 10:38 am

Re: Ce solutii antimucegai sunt mai bune (Bison, Savo, etc.)

Mesajde CamilP » Vin Aug 26, 2016 12:03 pm

Daca peretele este afectat doar superficial, atunci trebuie curatati foarte bine sporii si lasat peretele sa se usuce foarte bine. Daca insa mucegaiul a patruns mai adanc, atunci trebuie indepartat tot stratul afectat si aplicata o noua tencuiala, ideal ai fi una antimucegai. Trebuie eliminata umiditatea in exces, prin aerisirea corespunzatoare de cel putin doua ori pe zi, evitarea uscarii rufelor in spatii inchise si aplicarea unei vopsele antimucegai. Sunt multe variante acum pe piata, dar mie si se pare interesanta aeria gold all-inclusive cu permeabilitate sporita la vapori
CamilP
 
Mesaje: 8
Membru din: Mar Ian 12, 2016 6:15 pm

Anterior

Înapoi la Casa sanatoasa

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron