La casa sau la bloc?

Loc de discutii pentru membrii comunitatii CaseSiGradini.ro, pe orice tematica, chiar daca nu tine de domeniul constructiilor si amenajarilor.

Moderator: raziel

Re: La casa sau la bloc?

Mesajde greenday » Joi Oct 10, 2013 12:48 pm

pal.elena scrie:Eu una sunt ferm convinsa ca viata la tara nu e de mine.

Mi-a placut foarte mult atunci cand eram copil sa merg in vacantele de vara la tara la bunica, insa asta doar pentru ca eu eram mai mult musafir decat orice altceva, iar munca care imi revenea mie nu era covarsitoare; pe bunica nici nu puteam sa o urmaresc, era ca o furnicuta, de dimineata de la 5, pana la inserat.

Asta lasand la o parte preferintele specifice fiecaruia. Eu una stiu ca n-as putea folosi "baia" din curte cand sunt -20 grade afara, caci in mod clar nu as face canalizari si alte alea cand ma gandesc ce gauri imi lasa in portofel lunar. Traitul la tara are si partile incredibil de minunate, insa doar pentru niste seri cu cerul plin de stele, nu merita efortul. La cateva zile ici si colo pe perioada anului, nu as zice pas, totusi.


Dar nu e in discutie viata la tara sau la oras, ci la casa sau la bloc. Eu unul sunt pentru viata la casa, si chiar la tara, daca asta inseamna sa am o gradina in jurul casei, o livada chiar, in care sa ma relaxez fara sa aud zgomotele, sau sa simt mirosurile unui oras super poluat.
Avatar utilizator
greenday
 
Mesaje: 128
Membru din: Sâm Ian 15, 2011 3:32 pm

Anterior

Înapoi la Cafeneaua CaseSiGradini.ro

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron