hidroizolatii, izolatii terase

Cauti un meserias sau o firma de constructii, amenajari interioare si exterioare, sau peisagistica? Incearca aici!

hidroizolatii, izolatii terase

Mesajde radita1960 » Mar Iul 31, 2012 4:09 pm

Buna ziua!

Vreau si eu sa fac hidroizolatia la blocul in care locuiesc si as vrea sa aflu mai multe informatii despre aceste hidroizolatii. Am vazut ca sunt multe firme care fac hidroizolatii pentru terase de bloc.
Am primit o oferta de la hidroizolatiiterase.com. In care imi spune ca folosesc membrane bituminoase.
Sunt bune aceste membrane?
Eu nu ma pricep la hidroizolatii si nici nu as vrea sa apelez la prima firma de hidroizolatii care imi trimite oferta.
Va multumesc!
radita1960
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Iul 31, 2012 4:06 pm

Re: hidroizolatii, izolatii terase

Mesajde petre67 » Mie Aug 01, 2012 6:36 am

Mi se pare corect sa apelezi la o firma specializata pe hidroizolatii, desi orice firma serioasa de constructii ar trebui sa poata realiza la fel de bine lucrarea de hidroizolare a blocului.
Membranele bituminoase le folosesc aproape toti, sunt bune daca lucrarea este corect executata. Important este sa ai un contract si o perioada de garantie cat mai mare pentru lucrare.
petre67
 
Mesaje: 211
Membru din: Vin Aug 06, 2010 10:48 pm

Re: hidroizolatii, izolatii terase

Mesajde doublez » Dum Apr 14, 2013 7:00 pm

Decizia solutiei pentru blocul unei asociatii de locatari depinde mult de bugetul pe care si-l permit la momentul respectiv. Datorita costurilor INITIALE, cred ca de cele mai multe ori se va apela la solutia clasica cu membrana bituminoasa care va tine o vreme dupa care se vor mai da niste bani.

Eu mi-am facut hidroizolatia subsolului cu aditivare direct in masa betonului (cu radmyx) iar terasele le-am hidroizolat cu rasina poliuretanica (Impermax). E pacat sa nu aplici tehnologiile noi, care te scapa de problema hidroizolatiei acoperisului. E adevarat ca aici conteaza si ce interese au administratorii blocului, cat se pricep locatarii, care este bugetul pe care si-l permit in momentul respectiv.

Gesesti ceva materiale pe site-ul firmei cu care am lucrat: http://www.hidroizolatii-perfecte.ro/apa/materiale-impermax-balcoane/
doublez
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Apr 14, 2013 5:07 pm


Înapoi la Cereri de servicii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori