Probleme acoperis tabla

Acoperisuri, invelitori, tigla metalica, tigla ceramica, tigla beton, tot ce trebuie sa stii pentru a avea invelitoarea potrivita pentru casa ta!

Probleme acoperis tabla

Mesajde puchianusevastian » Joi Ian 03, 2013 9:00 am

Stau la bloc si am facut acoperis pe toata scara. Acoperisul este din tabla ondulata si dupa doi ani de la constructie a inceput sa imi ploua pe la cuie, am incercat sa pun silicon dar tot asuda, ce as putea sa pun ca sa nu mai ploua ca pe acoperis nu ma pot urca?
Va multumesc.
puchianusevastian
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Ian 03, 2013 8:45 am

Re: Probleme acoperis tabla

Mesajde petre67 » Joi Ian 03, 2013 12:39 pm

puchianusevastian scrie:Stau la bloc si am facut acoperis pe toata scara. Acoperisul este din tabla ondulata si dupa doi ani de la constructie a inceput sa imi ploua pe la cuie, am incercat sa pun silicon dar tot asuda, ce as putea sa pun ca sa nu mai ploua ca pe acoperis nu ma pot urca?
Va multumesc.


Daca acoperisul este realizat doar de doi ani ar trebui sa aveti inca garantie la lucrare. Solicita administratorului blocului sa cheme firma care a executat lucrarea sa remedieze problema.
Probabil ca nu au folosit suruburi autoforante speciale pentru fixarea tablei, ci cuie obisnuite...
petre67
 
Mesaje: 211
Membru din: Vin Aug 06, 2010 10:48 pm


Înapoi la Sisteme de acoperisuri

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron