acoperis pentru terase

Acoperisuri, invelitori, tigla metalica, tigla ceramica, tigla beton, tot ce trebuie sa stii pentru a avea invelitoarea potrivita pentru casa ta!

acoperis pentru terase

Mesajde EMILUTA » Mar Dec 18, 2012 3:28 pm

As vrea un sfat pentru a acoperi o terasa lipita de casa. am avut pe ea policarbonat, dar s-a spart la caderea zapezii de pe casa.
EMILUTA
 
Mesaje: 53
Membru din: Vin Mai 20, 2011 9:41 am

Re: acoperis pentru terase

Mesajde petre67 » Mie Dec 26, 2012 4:54 pm

Pentru acoperirea terasei poti folosi tot ce se foloseste si la un acoperis clasic: tigla, placi bituminoase, tabla. De la caz la caz structura de rezistenta trebuie adaptata la greutatea invelitoarei.

Daca ai nevoie de o invelitoare transparenta, pe langa policarbonatul care te-a nemultumit, mai exista varianta sticlei (securizata, armata cu plasa metalica) sau poliesterul armat cu fibra de sticla.
petre67
 
Mesaje: 211
Membru din: Vin Aug 06, 2010 10:48 pm

Re: acoperis pentru terase

Mesajde EMILUTA » Joi Ian 03, 2013 3:20 pm

As vrea ceva care sa protejeze si de soare si de caldura mare de peste vara, plasticele nu sunt bune, m-am convins. Ceva tip tigla ecologica.....Poliesterul asta cam cum arata?
EMILUTA
 
Mesaje: 53
Membru din: Vin Mai 20, 2011 9:41 am

Re: acoperis pentru terase

Mesajde marcelb » Joi Ian 03, 2013 7:08 pm

EMILUTA scrie:...Poliesterul asta cam cum arata?


Poliester armat cu fibre de sticla poti gasi si plan si ondulat la depozitele de materiale de constructii.
Aici poti sa-ti faci o idee: perpetuum.ro/Acoperisuri-din-fibra-de-sticla--cID87.html

Imagine
marcelb
 
Mesaje: 457
Membru din: Lun Ian 14, 2008 12:00 am

Re: acoperis pentru terase

Mesajde marius28 » Mie Mar 27, 2013 8:12 pm

uite aici cateva modele pentru inchideri terase http://www.tentromparadise.ro/produse/inchideri-terase/
marius28
 
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mar 27, 2013 7:38 pm

Re: acoperis pentru terase

Mesajde cornelcons » Mie Feb 19, 2020 12:36 pm

Sisteme pentru închideri terase cu folie transparenta1, plastic transparent sun formă de rulouri gasești și la Eurotenda Paradise.Compania produce diverse modele de rulouri cu folie transparentă https://eurotenda.ro/folie-terasa/ Rulouri transparente închideri terase pentru protecția de ploaie, vânt și zăpadă.
cornelcons
 
Mesaje: 6
Membru din: Dum Feb 09, 2020 6:20 pm


Înapoi la Sisteme de acoperisuri

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator