Camera copilului

Idei si proiecte de design interior

Camera copilului

Mesajde delioara » Mie Mar 14, 2012 10:07 am

Buna. Tocmai sunt in febra renovarii apartamentului si as dori sa imi dati cateva idei in ceea ce priveste camera copilului. Am un baietel de 3 ani jumatate si ii plac foarte mult masinile. In camera pe care doresc sa i-o fac copilului am o mobila din cires masiv pe care nu as dori sa o schimb. Cum ma sfatuiti sa o zugravesc. Ce nuante ar merge in aceasta camera? Va multumesc pentru raspunsuri.
delioara
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Mar 14, 2012 9:51 am

Re: Camera copilului

Mesajde muschu » Mie Mar 14, 2012 12:21 pm

In primul rand sa-ti creasca baietelul si sa-ti aduca numai bucurii!

Pentru ca baietii sunt de obicei mai zvapaiati, eu iti recomand sa alegi albastrul pentru zugravirea peretilor.

Se considera ca albastrul este o culoare calma si linistitoare. Alegi un albastru placut, desigur. Eventual ii si pictezi niste norisori, masinutele care zici ca-i plac, sau personaje din desene animate, ca si in imaginea de mai jos:
camera-baieti-albastra.jpg
camera albastra


Sau, mai simplu, pui pe pereti niste stickere decorative, poate gasesti chiar cu masini.
Avatar utilizator
muschu
 
Mesaje: 147
Membru din: Mie Mai 09, 2007 11:00 pm

Re: Camera copilului

Mesajde petrilaana » Mie Mar 14, 2012 4:15 pm

Eu cred ca verdele merge foarte bine atat la o camera de baiat cat si la o camera de fata.

Imagine.

Si, daca te hotarasti sa-i iei un pat nou, exista unele in forma de masina:

Imagine
petrilaana
 
Mesaje: 139
Membru din: Dum Sep 11, 2011 6:26 am

Re: Camera copilului

Mesajde delioara » Mie Mar 14, 2012 6:21 pm

Va multumesc pentru idei :P
delioara
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Mar 14, 2012 9:51 am

Re: Camera copilului

Mesajde delioara » Sâm Mar 17, 2012 3:45 pm

Am vazut pe internet stikere si m-am gandit sa ii pun copilului niste stikere. Dar am o nelamurire. Cum se prind stikerele pe pereti ?
delioara
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Mar 14, 2012 9:51 am

Re: Camera copilului

Mesajde Rahela » Lun Apr 02, 2012 11:59 am

Din cate stiu eu, furnizorii de stickere trimit si instructiuni de utilizare pentru produsele lor. :)
Cu siguranta veti primi si dvs. :)
Rahela
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Apr 02, 2012 11:52 am

Re: Camera copilului

Mesajde marcelb » Lun Apr 02, 2012 12:17 pm

delioara scrie:Buna. Tocmai sunt in febra renovarii apartamentului si as dori sa imi dati cateva idei in ceea ce priveste camera copilului. Am un baietel de 3 ani jumatate si ii plac foarte mult masinile. In camera pe care doresc sa i-o fac copilului am o mobila din cires masiv pe care nu as dori sa o schimb. Cum ma sfatuiti sa o zugravesc. Ce nuante ar merge in aceasta camera? Va multumesc pentru raspunsuri.


Uite un articol despre alegerea culorilor pentru camera copilului: Amenajarea camerei copilului - Ce culori sa folosesti?
marcelb
 
Mesaje: 457
Membru din: Lun Ian 14, 2008 12:00 am

Re: Camera copilului

Mesajde liana10 » Joi Apr 05, 2012 4:14 pm

Mi-ar place si mie un pat masina pt. fiul meu, Tudor...oare cat o costa unul?
liana10
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Apr 05, 2012 4:09 pm

Re: Camera copilului

Mesajde muschu » Joi Apr 05, 2012 4:42 pm

liana10 scrie:Mi-ar place si mie un pat masina pt. fiul meu, Tudor...oare cat o costa unul?


Daca dai click pe imaginea respectiva vei ajunge la pagina produsului respectiv, unde gasesti atat furnizorul cat si pretul.
Avatar utilizator
muschu
 
Mesaje: 147
Membru din: Mie Mai 09, 2007 11:00 pm

Re: Camera copilului

Mesajde cara112 » Sâm Apr 14, 2012 11:06 pm

Frumos design pentru camera copilului, cu putini bani si multa imaginatie poti face multe.
cara112
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Apr 13, 2012 10:40 pm

Următorul

Înapoi la Design interior

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori