Ce decoratiuni folositi pentru acest Craciun?

Idei si proiecte de design interior

Ce decoratiuni folositi pentru acest Craciun?

Mesajde elenafr » Mie Noi 30, 2011 3:38 pm

In fiecare an am cate o tema pentru decorarea bradului de Craciun. Anul trecut a fost Craciunul albastru. Anul acesta vreau sa incerc un Craciun multicolor (asa folosesc globurile cumparate in toti acesti ani).
Ce decoratiuni folositi sau chiar confectionati pentru acest Craciun?
elenafr
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Noi 12, 2010 12:00 am

Re: Ce decoratiuni folositi pentru acest Craciun?

Mesajde anda24 » Mar Dec 06, 2011 9:59 pm

Este o idee foarte buna si pt mine deoarece am o gramada de cutiute cu foarte multe decoratiuni cu forme si culori diferite.si eu am adoptat pana scum in fiecare an alt stil pt pom dar anul acesta imi doresc un bradut multicolor, diversificat pt ca de mos nicolae am primit o multitudine de decoratiuni si trebuie sa la folosesc pe toate.prin curte voi insira instalatia cu stelute rosii....
anda24
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Dec 02, 2011 6:30 pm

Re: Ce decoratiuni folositi pentru acest Craciun?

Mesajde andu4bidden » Vin Dec 09, 2011 11:17 am

Anul acesta am hotarat ca bradutul (este artificial) sa fie impodobit alb cu rosu, iar ca si decoratiuni am niste globuri in forma de oameni de zapada care zambesc, niste stelute si niste mosi craciuni :) .
andu4bidden
 
Mesaje: 58
Membru din: Lun Noi 01, 2010 12:00 am

Re: Ce decoratiuni folositi pentru acest Craciun?

Mesajde Irina43 » Joi Dec 15, 2011 10:46 am

Anul acesta am achizitionat o decoratiune foarte frumoasa de la Mavex Piatra Neamt (orasul meu natal), este in forma de inimioara si cu un ren. Este extrem de draguta, iar cel mic este foarte incantat. In rest, pastrez casa destul de simpla, un brad mic in coltul sufrageriei isi mai gaseste locul.
Irina43
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Dec 15, 2011 10:39 am

Re: Ce decoratiuni folositi pentru acest Craciun?

Mesajde Coryl » Mie Ian 04, 2012 9:23 am

Imi plac foarte mult decoratiuniile Handmade, am si o prietena care face tot feluri de globuri, de la ea am luat toate decoratiuniile. Sunt unice si foarte frumoase.
Coryl
 
Mesaje: 29
Membru din: Mie Ian 04, 2012 8:49 am

Re: Ce decoratiuni folositi pentru acest Craciun?

Mesajde Ramo Mona » Joi Feb 09, 2012 5:23 pm

Am folosit o multime de decoratiuni printre care: lumanare in forma de Mos Craciun, lumanare ren, cununita de brad cu lumanare, conuri de brad cu oja argintie si diverse fundite facuta de mine, decoratiune din ceramica om de zapada, mos craciun, lumanarele stelite cu sclipici, fata de masa cu motive de iarna, servetele cu crengute de brad, pahare cu om de zapada...a fost casa plina de decoratiuni si recunosc ca mi-a placut foarte mult :)
Ramo Mona
 
Mesaje: 188
Membru din: Dum Feb 06, 2011 1:45 am


Înapoi la Design interior

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori