Tapet?

Idei si proiecte de design interior

Re: Tapet?

Mesajde evymar » Joi Feb 09, 2012 5:37 pm

Eu as utiliza tapetul in alte locuri in afara de bucatarie. Pentru mine mi se pare un accesoriu mult prea pretios pentru a fi utilizat in acest loc, eu as accentu zonele care imi plac mie mai mult din casa si nu peste tot as creea un tip puzzle imbinand zugraveala normala cu tapetul avand in centrul atentiei tapetul, ador in special cel floral, creeaza mai multe posibilitati de imbinare inclusiv cu decorarea in prealabil a casei, pentru mine tapetul este noua tendinta in amenajarea casei depinzand de gustul fiecaruia in utilizarea acestuia.
evymar
 
Mesaje: 12
Membru din: Joi Feb 09, 2012 4:36 pm

Re: Tapet?

Mesajde anfreutza8520 » Vin Feb 10, 2012 8:25 am

eu as tinde spre tapet.In plus, daca alegi un tapet potrivit si interesant o sa-i dea o alta nota incaperii, pare mult mai interesant. Ori poti opta ca pe un perete sa aplici lavabila colorata decorativa (daca nu ma insel), iar in acest caz ii poti da incaperii forma din trafalet (neuniforma) si este foarte stralucitoare.Este mai scumpa putin, dar arata foarte bine.
anfreutza8520
 
Mesaje: 55
Membru din: Mar Ian 31, 2012 10:10 pm

Re: Tapet?

Mesajde mariorene » Sâm Feb 11, 2012 10:29 am

Tapet!!..da.!..e frumos insa, daca aveti mucegai nu e recomandat!!..am patit-o pe propriul...perete..:)
Am dat cu tot felul de solutii si nu am scapat de mucegai;mi-a iesit prin tapet!...a trebuit sa-l dau jos, mi-am izolat peretii si nu am mai pus tapet!
Ramane la optiunea fiecaruia daca merita sa puna tapet sau nu!!
mariorene
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Feb 11, 2012 10:23 am

Re: Tapet?

Mesajde agnesmaryo » Mie Feb 22, 2012 1:54 pm

Tapetul este alegerea perfecta!
agnesmaryo
 
Mesaje: 59
Membru din: Lun Sep 19, 2011 8:32 am

tapet

Mesajde ramona06 » Vin Feb 24, 2012 1:36 pm

As vrea sa intreb si eu pe cineva care se pricepe, as vrea sa-mi pun tapet in living si nu stiu daca ar arata bine, sau nu stiu daca ar fi bine ca sa pun. In camera copilului am pus tapet dar incepe sa se dezlipeasca, si nu stiu ce ar trebui sa fac? Sa-l dau jos si sa-l lipesc iarasi, nu stiu cum sa procedez?
ramona06
 
Mesaje: 8
Membru din: Mar Dec 14, 2010 12:00 am

Re: tapet

Mesajde constructii24 » Mar Feb 28, 2012 10:55 am

ramona06 scrie:As vrea sa intreb si eu pe cineva care se pricepe, as vrea sa-mi pun tapet in living si nu stiu daca ar arata bine, sau nu stiu daca ar fi bine ca sa pun. In camera copilului am pus tapet dar incepe sa se dezlipeasca, si nu stiu ce ar trebui sa fac? Sa-l dau jos si sa-l lipesc iarasi, nu stiu cum sa procedez?
Un tapet bun si foarte rezistent trebuie sa fie de calitate, am gasit ceva foarte interesant aici: http://www.constructii24.ro/2011/tapet- ... -mai-duri/
Avatar utilizator
constructii24
 
Mesaje: 35
Membru din: Mie Aug 10, 2011 2:07 pm
Localitate: Voivodeni / Mures

Re: Tapet?

Mesajde Diana Bungau » Mie Feb 29, 2012 2:22 pm

Eu zic ca in camere se poate foarte bine si usor a se utiliza tapetul, asa am si eu. In bucatarie nu stiu daca este indicat, s-ar putea desprinde de la aburi nu stiu.
Diana Bungau
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Sep 22, 2011 7:04 pm

Re: Tapet?

Mesajde teoancali » Joi Mar 01, 2012 10:44 am

Tapetul se monteaza repede si cand te plictisesti poti sa schimbi modelul. Daca este montat bine poti sa nu mai ai treaba cu peretii cativa ani. Se pot inlocui sau repara anumite parti afectate ale tapetului prin inlocuirea lor cu tapet nou (ramas de la montare).
teoancali
 
Mesaje: 32
Membru din: Vin Dec 09, 2011 2:18 pm

Re: Tapet?

Mesajde promo » Lun Apr 22, 2013 5:35 pm

Exista si tapet pentru baie si bucatarie, la fel si adeziv special.
Magazin online specializat in tapet, fototapet si stickere.
promo
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Apr 22, 2013 5:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Tapet?

Mesajde Lilic68 » Sâm Mai 25, 2013 9:10 pm

Nu stiu de ce tapetul nu imi inspira ideea de curatenie...sunt sigura ca se poate curata intr-un fel dar cred ca necesita mai mult efort.
Lilic68
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Noi 02, 2011 7:43 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Design interior

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron