Tapet?

Idei si proiecte de design interior

Re: Tapet?

Mesajde mikacornelia » Vin Iun 28, 2013 6:32 pm

Ador tapetul.
Desene perfecte, usor de intretinut.
Nu voi renunta nicicand la tapet
mikacornelia
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Iun 28, 2013 6:30 pm

Re: Tapet?

Mesajde bella_casa » Mar Iul 02, 2013 2:38 pm

Eu nu am optat pentru tapet, dar mama are si rezista de o groaza de ani, arata bine.
bella_casa
 
Mesaje: 19
Membru din: Joi Ian 24, 2013 11:38 am

Re: Tapet?

Mesajde lost » Vin Iul 19, 2013 2:10 pm

Buna
As dori sa imi pun tapet in sufragerie pt a "ascunde" niste mici defecte. Am renuntat la usa si am facut arc la usa (bolta) insa "meseriasul" nu a facut treaba buna. Se vede urat surplusul de glet, am incercat sa repar dar daca mai insist mult cade de tot. Credeti ca daca pun tapet o sa se vada iesit in evidenta acea parte?
Ps: cu ce se lipeste tapetul? Am inteles ca este un adeziv special. Sau cu lipici?
Multumesc !
lost
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Iul 19, 2013 2:00 pm

Re: Tapet?

Mesajde muschu » Sâm Iul 20, 2013 6:40 am

lost scrie:Buna
As dori sa imi pun tapet in sufragerie pt a "ascunde" niste mici defecte. Am renuntat la usa si am facut arc la usa (bolta) insa "meseriasul" nu a facut treaba buna. Se vede urat surplusul de glet, am incercat sa repar dar daca mai insist mult cade de tot. Credeti ca daca pun tapet o sa se vada iesit in evidenta acea parte?
Ps: cu ce se lipeste tapetul? Am inteles ca este un adeziv special. Sau cu lipici?
Multumesc !


Tapetul se lipeste cu un adeziv special pe care il poti cumpara de unde iei si tapetul.

In privinta neregularitatii peretelui, depinde cat de pronuntata este si de modelul ales pentru tapet. Daca tapetul are un model neregulat ai sanse mai mari sa nu se observe imperfectiunile peretelui.
Avatar utilizator
muschu
 
Mesaje: 147
Membru din: Mie Mai 09, 2007 11:00 pm

Re: Tapet?

Mesajde ikamika » Mie Iul 24, 2013 2:47 pm

Eu as vrea sa pun tapet pe tavan, am rigips dar se vad mici crapaturi la imbinare si merge tapet si pe tavan, e un fel de tapet varuibil, alb cu un mic model, o sa-l pun curand.
ikamika
 
Mesaje: 13
Membru din: Vin Ian 04, 2013 7:32 pm

Re: Tapet?

Mesajde gandreia2000 » Mie Aug 14, 2013 12:10 pm

Mie imi place foarte mult tapetul, dar ma tem ca se intretine foarte greu.
gandreia2000
 
Mesaje: 8
Membru din: Mar Iul 16, 2013 12:09 pm

Re: Tapet?

Mesajde onedeedee » Mar Noi 12, 2013 2:39 pm

Imi poate spune cineva cum se indeparteaza usor tapetul de pe pereti? exista o procedura anume, sau pur si simplu se smulge ? multumesc!
onedeedee
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Dec 06, 2011 9:55 am

Re: Tapet?

Mesajde florinciune » Lun Dec 02, 2013 4:11 pm

Tapetul este bun intr-un imobil uscat, fara probleme.
Se curata mai usor - mie mi se pare o alegere buna.
florinciune
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Sep 16, 2013 10:04 am

Re: Tapet?

Mesajde Pascu Andreea » Joi Dec 19, 2013 2:24 pm

Eu am fost mereu fana a tapetului! Mi-am pus in living un tapet simplu, alb-negru cu Brooklyn Bridge fiindca am o slabiciune pentru arta urbana si e cel mai practic mod de a-mi face poftele.:p Urmatorul pas e sa ma "mut" din New York in Paris :)) In cazul in care va intereseaza, la Proges gasiti foaaaaarte multe modele si sunt la reducere... Sa ma "laud" si eu putin cu al meu: proges.ro/fototapet/fototapet-brooklyn-bridge-4~320-3277/ :D
Pascu Andreea
 
Mesaje: 10
Membru din: Lun Dec 17, 2012 3:28 pm

Re: Tapet?

Mesajde anamuresan092 » Mar Noi 18, 2014 11:15 am

Dupa parerea mea nu are ce cauta faianta in sufragerie. Exista multe modele de tapet pe care le poti pune intr-o sufragerie. Uite aici de exemplu: http://www.axelen.ro/tapet/tapet-living. Cred ca pe pagina 9 sau 10 exista cateva modele exact cum cauti tu, tapet cu aspect de caramida.
anamuresan092
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Noi 18, 2014 11:06 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Design interior

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori