revaruire pereti

Idei si proiecte de design interior

revaruire pereti

Mesajde Georgian25 » Lun Aug 31, 2015 11:26 am

Buna ziua. As dori sa schimb culoarea la pereti in toata casa dar nu am nicio idee. Vreau sa varuiesc peretii la hol, dormitor, baie si bucatarie.
Ma gandeam pentru interior sa folosesc o culoare gen pozele de mai jos, dar pentru celelalte nu am nicio idee. Ce ma sfatuiti? Mobila in dormitor o am un maro inchis, gresia in baie ceva spre galben inchis iar la bucatarie la fel.
Fişiere ataşate
Dormitor-zugravit-in-alb-cu-verde-si-mobila-simpla-din-lemn.jpg
Georgian25
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Aug 31, 2015 11:18 am

Re: revaruire pereti

Mesajde petrilaana » Mar Sep 01, 2015 1:32 pm

Verdele din imagine mi se pare ok pentru o incapere, dar pentru toata locuinta cred ca devine obositor.

Eu in hol, baie si bucatarie as merge pe vulori deschise, luminoase, mai ales daca incaperile respective nu sunt foarte spatioase.
petrilaana
 
Mesaje: 139
Membru din: Dum Sep 11, 2011 6:26 am

Re: revaruire pereti

Mesajde Georgian25 » Mar Sep 01, 2015 5:38 pm

holul,baia si bucataria sunt micute nu foarte mari, as vrea ceva culori care sa mearga cu verdele din dormitor. ce imi recomandati?
Georgian25
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Aug 31, 2015 11:18 am

Re: revaruire pereti

Mesajde muschu » Mie Sep 02, 2015 11:00 pm

Georgian25 scrie:holul,baia si bucataria sunt micute nu foarte mari, as vrea ceva culori care sa mearga cu verdele din dormitor. ce imi recomandati?


Eu zic ca ar merge un crem sau galben-pai.
Avatar utilizator
muschu
 
Mesaje: 147
Membru din: Mie Mai 09, 2007 11:00 pm

Re: revaruire pereti

Mesajde Geanina19 » Lun Oct 16, 2017 2:41 pm

Ce vopsea lavabila recomandati pentru interior?
Geanina19
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 16, 2017 2:36 pm

Re: revaruire pereti

Mesajde TeoJ » Mie Oct 18, 2017 9:22 am

Foarte multumit de Aeria Gold all-inclusive, un perete foarte alb si matasos
TeoJ
 
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Noi 21, 2015 3:51 pm

Re: revaruire pereti

Mesajde Cris Apropo » Vin Dec 21, 2018 5:54 pm

muschu scrie:
Georgian25 scrie:holul,baia si bucataria sunt micute nu foarte mari, as vrea ceva culori care sa mearga cu verdele din dormitor. ce imi recomandati?


Eu zic ca ar merge un crem sau galben-pai.

Mai ales daca holul este mic, se recomanda culori deschise ce maresc spatiul. Pentru bucatarie si baie mai bine simplu alb.
Cris Apropo
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Oct 01, 2018 4:00 pm

Re: revaruire pereti

Mesajde Cris Apropo » Vin Dec 21, 2018 5:57 pm

Geanina19 scrie:Ce vopsea lavabila recomandati pentru interior?

Eu nu-ti recomand vopseaua lavabila, deoarece nu lasa peretele sa respire si cand trebuie sa revaruiesti va trebui neaparat sa fie lavabil sau va trebui sa dasi tot jos. Ca sa nu mai spun cata munca este sa-l dai jos.
Cris Apropo
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Oct 01, 2018 4:00 pm

Re: revaruire pereti

Mesajde TeoJ » Joi Ian 03, 2019 4:52 pm

Cum adica lavabila nu lasa peretele sa respire si trebuie dat jos atunci cand revaruiesti? Nu prea inteleg ce ati vrut sa spuneti...Eu asa, cum am mai spus am folosit lavabila tocmai din acest motiv, pentru ca lasa peretii sa respire si se curata foarte, foarte usor. Sunt foarte multumit de Aeria-Gold all-inclusive si o recomand
TeoJ
 
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Noi 21, 2015 3:51 pm


Înapoi la Design interior

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori