Fetita si baietel in aceeasi camera

Idei si proiecte de design interior

Fetita si baietel in aceeasi camera

Mesajde Mihaela Barb » Sâm Feb 07, 2015 9:00 pm

Am o fetita de 5 ani si un baietel de 3 ani care stau impreuna intr-o camera. Fetitei ii plac printesele iar baiatului masinile, cum as putea sa decorez camera ca sa ii multumesc pe amandoi?
Mihaela Barb
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Feb 07, 2015 8:05 pm

Re: Fetita si baietel in aceeasi camera

Mesajde muschu » Sâm Feb 07, 2015 10:16 pm

Mihaela Barb scrie:Am o fetita de 5 ani si un baietel de 3 ani care stau impreuna intr-o camera. Fetitei ii plac printesele iar baiatului masinile, cum as putea sa decorez camera ca sa ii multumesc pe amandoi?


Solutii se gasesc pentru personalizarea cate unei zone din camera astfel incat si fetita si baietelul sa se simta reprezentati. Conteaza insa foarte mult dimensiunile si configuratia camerei.

Uite 2 exemple de amenajare a unei camere impartita de un baiat si o fata, sper sa te ajute:

Imagine

Imagine
Avatar utilizator
muschu
 
Mesaje: 147
Membru din: Mie Mai 09, 2007 11:00 pm

Re: Fetita si baietel in aceeasi camera

Mesajde cedog » Lun Feb 09, 2015 10:20 am

Delimiteaza-le camera si pune-i pe ei sa o decoreze cum vor (cu putin ajutor pt cel mic de 3 anisori). Sa vezi ce incantati o sa fie ca or sa stie ca, camera este decorata de ei!
cedog
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Oct 18, 2013 10:29 pm

Re: Fetita si baietel in aceeasi camera

Mesajde Paula Maria » Lun Feb 09, 2015 12:35 pm

Subscriu ce au spus cei dinaintea mea, ca fiecare de partea lui sa aiba obiecte reprezentative. Iar culoarea camerei sa fie alba. Ar arata super.
Paula Maria
 
Mesaje: 15
Membru din: Mar Iul 29, 2014 10:25 am

Re: Fetita si baietel in aceeasi camera

Mesajde zgavetei » Vin Mar 13, 2015 12:43 pm

Ma confrunt cu aceeasi problema, chiar daca diferenta de varsta este mai mare doresc sa fie de la inceput camera copiilor amenajata in asa fel incat sa fie considerata si pentru baietel si pentru fetita.

Ma gandesc ca nu ar fi potrivit sa folosesc la mobilier culorile albastru, mov sau roz, as alege verde, galben, portocaliu, alb, natur - combinate cumva.

Peretii ii doresc o nuanta de alb sau piersicuta.

Iata si o ideea de covoras:

covor-copii---unisex-2940983_big.jpg
idee covoras
covor-copii---unisex-2940983_big.jpg (20.35 KiB) Vizualizat de 4750 ori
zgavetei
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Mar 13, 2015 12:23 pm


Înapoi la Design interior

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori