Amenajare living

Idei si proiecte de design interior

Amenajare living

Mesajde adryan_ss2 » Vin Noi 14, 2014 2:16 pm

IMG_0488.jpg
Buna ziua. As avea rugamintea sa-mi oferiti unele recomandari/sfaturi in amenajarea livingului. Coloristica, usi, geamuri, pereti, mobila, etc. Camera as dori sa fie amenajata in stil modern, minimalist. Orice sfat e bine venit. Va multumesc si va doresc o zi excelenta!
Fişiere ataşate
IMG_0501.jpg
IMG_0493.jpg
adryan_ss2
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Noi 14, 2014 2:03 pm

Re: Amenajare living

Mesajde petrilaana » Joi Noi 20, 2014 1:05 pm

Masca ornamentala a livingului este foarte clasica, deci nu stiu daca se potriveste prea bine unui stil modern, minimalist, cum ai vrea tu.
petrilaana
 
Mesaje: 139
Membru din: Dum Sep 11, 2011 6:26 am

Re: Amenajare living

Mesajde marcelb » Joi Noi 20, 2014 1:11 pm

Iti recomand sa citesti articolele urmatoare:
Elemente de decor pentru casa ta
Idei de decorare a livingului - 5 pasi pentru un living de efect

Poti sa te inspiri si din galeria de imagini cu amenajari de livinguri de aici. Sunt destule livinguri in stil modern minimalist, dar si eu cred ca semineul iti da planurile peste cap...
marcelb
 
Mesaje: 457
Membru din: Lun Ian 14, 2008 12:00 am

Re: Amenajare living

Mesajde luminita_d » Joi Oct 29, 2015 1:30 pm

Stiu ca este un subiect mai vechi, dar m=am gandit ca poate au si altii un living asemanator. Eu as crea doua zone distincte, care sa fie evidentiate cu ajutorul mobilierului. Dat fiind ca exista acel semineu, acea zona trebuie sa fie putin mai "traditionalista", altfel nu arata bine. Nimic exagerat, se pot pastra si cateva accente mai moderne. Ar putea fi un spatiu de relaxare cu niste fotolii confortabile. In cealalta zona ar fi spatiul pentru entertaining: o masa, mobilier, televizorul sau ce doreste fiecare sa puna acolo. As sugera putina atentie totusi la iluminat. Dupa cum arata acum, zona care nu este langa semineu ar putea sa fie destul de intunecata. As recomanda instalarea unor corpuri de iluminat cu LED, deoarece iluminatul LED ofera o lumina asemanatoare cu cea naturala.
luminita_d
 
Mesaje: 23
Membru din: Vin Mai 15, 2015 4:30 pm


Înapoi la Design interior

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron