Canapea sau pat in sufragerie?

Idei si proiecte de design interior

Re: Canapea sau pat in sufragerie?

Mesajde sweety_bad23 » Joi Iun 21, 2012 2:02 pm

categoric canapea extensibila .... pt ca este ff practica atat pentru musafiri sau in cazul in care vrei sa dorimi separat din anumite motive :D .... Patul dpdv este numai si numai pentru dormitor ....sau in unele cazuri pentru garsoniera.....dar si la garsoniera tot pentru canapea extensibila as opta .... :D :D :D
sweety_bad23
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Mai 24, 2012 3:22 pm

Re: Canapea sau pat in sufragerie?

Mesajde chral » Sâm Iun 30, 2012 10:10 pm

bineinteles o canapea extensibila este solutia, ofera o nota eleganta camerei si este totodata practica
chral
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Iun 30, 2012 9:59 pm

Re: Canapea sau pat in sufragerie?

Mesajde denysse » Mie Iul 11, 2012 6:18 pm

eu as merge pe canapea 100%, deoarece patul ocupa mult loc si este, parerea mea, exclusiv pt dormitoare
denysse
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Noi 01, 2010 12:00 am

Re: Canapea sau pat in sufragerie?

Mesajde icsdesabi » Vin Oct 26, 2012 11:03 pm

Canapea... e mult mai practica.
icsdesabi
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Oct 26, 2012 10:57 pm

Re: Canapea sau pat in sufragerie?

Mesajde giscanicusor » Lun Noi 26, 2012 2:53 am

Eu zic ca da mai bine o canapea. Ziua cand mai ai musafiri nu ii poti aseza pe un pat... arata naspa... Eu zic ca ziua sufrageria sa ramana tot o camera de oaspeti si seara se poate intinde canapeaua ca sa poata dormi copilul. Eu unu asa as face. Acuma... gusturile nu se discuta... Bafta!
giscanicusor
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Noi 26, 2012 2:46 am

Re: Canapea sau pat in sufragerie?

Mesajde hitman1984 » Joi Mar 14, 2013 9:59 am

Cred ca cel mai bine iti alegi o canapea extensibila, vei pastra varietatea casei, asa cu doua dormitoare va fi monoton. In plus sigur vei avea si musafiri, pe care e cam nasol sa-i asezi in pat. Cel mai practic este canapeaua.
hitman1984
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Feb 21, 2013 9:25 am

Re: Canapea sau pat in sufragerie?

Mesajde hoza loredana » Joi Mar 14, 2013 1:59 pm

Eu cred ca in sufragerie poti amplasa si un pat, daca o faci cu gust. Acuma depinde cat de mult spatiu ai, mai practic ar fi sa iti pui o canapea extensibila, dar daca dispui de spatiu suficient, iti poti face un loc in care amplasezi un pat, ii poti pune un sistem pentru perdelute(acel voal care cade pe marginile patului), iar in alta parte a camerei o canapea mai micuta, cu 2 fotolii.. depinde de tine si de imaginatia pe care o ai. Eu zic sa nu mergi mereu pe ceea ce este clasic si deja a devenit rutina in domeniul amenajarii, fii inovativ, risca.. va iesi ceva frumos si unic
hoza loredana
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Mar 14, 2013 1:39 pm

Re: Canapea sau pat in sufragerie?

Mesajde doina3113 » Mie Mar 20, 2013 2:36 am

canapea neaparat...se strange, ai mai mult spatiu, iar cand ai nevoie pentru momente aniversare iti va prinde bine spatiul castigat
doina3113
 
Mesaje: 13
Membru din: Mar Feb 26, 2013 11:31 pm

Re: canapea extensibila

Mesajde trandafiranemarie » Sâm Mar 23, 2013 11:06 pm

Rocain scrie:O canapea extensibila mi se pare cea mai buna optiune pentru sufragerie, imbina spatiul liber cu utilul.



Sunt ttotl e acord. Eu am o canapea extensibila si un fotoliu care se extinde si este perfect chiar si pentru musafiri.
trandafiranemarie
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Mar 22, 2013 7:48 pm

Re: Canapea sau pat in sufragerie?

Mesajde Leykom » Mar Apr 02, 2013 8:41 am

Depinde de numarul membrilor familiei. In general, este de preferat o canapea extensibila.
Cea mai buna alternativă ecologică impotriva defrişărilor în masă! http://www.leykom.ro/ro/placi-xyltech-d ... se-11283-p
Leykom
 
Mesaje: 13
Membru din: Lun Mar 04, 2013 6:51 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Design interior

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori