Canapea sau pat in sufragerie?

Idei si proiecte de design interior

Re: Canapea sau pat in sufragerie?

Mesajde Vladriana » Sâm Oct 19, 2013 8:48 pm

Buna seara. Pai si eu zic tot canapea in sufragerie. Daca trebuie sa si dormim noaptea in acea incapere/ sufragerie, pai atunci sa alegem o canapea extensibila si foarte comoda. Din fericire piata este larga, avem de unde alege, iar in ceea ce priveste bugetul, pai eu zic ca merita sa investim intr-o canapea comoda, buna pentru ca nu o schimbam pe fiecare an.
Vladriana
 
Mesaje: 46
Membru din: Joi Apr 11, 2013 11:01 am

Re: Canapea sau pat in sufragerie?

Mesajde agnesmaryo » Mie Noi 06, 2013 2:35 pm

Cred ca o canapea extensibila este cea mai buna, ziua canapea, noaptea pat.
agnesmaryo
 
Mesaje: 59
Membru din: Lun Sep 19, 2011 8:32 am

Re: Canapea sau pat in sufragerie?

Mesajde onedeedee » Mar Noi 12, 2013 2:27 pm

Tot pro canapea extensibila si de calitate sunt si eu in sufragerie. E locul unde ne petrecem cel mai mult timpul impreuna cu cei dragi.
onedeedee
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Dec 06, 2011 9:55 am

Re: Canapea sau pat in sufragerie?

Mesajde lyly_ana » Lun Dec 02, 2013 4:14 pm

Bineinteles ca cea mai buna este canapeaua. Se strange, este mai eleganta... dar poate fi extensibila- ca sa nu gresesti
lyly_ana
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Dec 02, 2013 4:12 pm

Re: Canapea sau pat in sufragerie?

Mesajde dinutzel » Mie Dec 04, 2013 8:49 am

Canapea, desigur. Noi am locuit intr-un apartament cu o camera si o strangeam doar cand aveam musafiri, in rest nu ne chinuiam cu ea. Dar cand era stransa, arata camera a living, nu a dormitory. Acum stam in chirie, apartament mobilat si avem in sufragerie o canapea care nu se strange, ci are niste cuburi din alea pe care le pui sa formezi ca un pat, nu stiu exact cum sa explic, dar e tare buna si asta.
dinutzel
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Ian 29, 2009 12:00 am

Re: Canapea sau pat in sufragerie?

Mesajde Paula Maria » Mie Feb 25, 2015 8:06 am

Eu ti-as recomanda canapeaua, pentru ca poti face patul mai repede, multe canapele au spatiu special pentru lenjerie jos si asa faci patul mult mai usor.
Paula Maria
 
Mesaje: 15
Membru din: Mar Iul 29, 2014 10:25 am

Re: Canapea sau pat in sufragerie?

Mesajde cettat » Sâm Feb 28, 2015 9:20 pm

O canapea sau un coltar recomand si eu pentru sufragerie pentru ca da o nota de eleganta in comparatie cu patul!
cettat
 
Mesaje: 29
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 12:00 am

Re: Canapea sau pat in sufragerie?

Mesajde valihurmuz » Mar Apr 14, 2015 2:21 pm

O canapea extensibila e cea mai practica,asa am si eu ziua spatiu cat vrea el pt joaca :)
valihurmuz
 
Mesaje: 17
Membru din: Mar Oct 14, 2014 10:38 am

Re: Canapea sau pat in sufragerie?

Mesajde FELICIAIFM » Vin Apr 17, 2015 10:51 am

In sufragerie nu cred ca are ce cauta un pat, nu este dormitor in care lumea doarme! Cu siguranta sustin si recomand canapeaua, fixa sau extensibila.
FELICIAIFM
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Apr 17, 2015 10:45 am

Re: Canapea sau pat in sufragerie?

Mesajde Georgiana Loredana Lazar » Sâm Aug 22, 2015 12:18 pm

Noi am transformat sufrageria in dormitor din lipsa de spatiu, copii in dormitor si noi in sufragerie. Am optat pentru o canapea extensibila si foarte comoda. Patul nu prea merge in camera de zi, iar pe cand cu canapea stransa mai capeti un pic de loc
Georgiana Loredana Lazar
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Apr 01, 2014 4:47 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Design interior

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron