Canapea sau pat in sufragerie?

Idei si proiecte de design interior

Re: Canapea sau pat in sufragerie?

Mesajde cumparlaptopuri » Vin Apr 12, 2013 4:42 pm

Catgoric canapea. Nici daca ai o camera de 35 mp tot nu arata bine un pat. Cu atat mai mult la apartamentele noastre.
cumparlaptopuri
 
Mesaje: 14
Membru din: Mie Feb 22, 2012 12:55 pm

Re: Canapea sau pat in sufragerie?

Mesajde cristinamaria » Dum Apr 14, 2013 9:04 pm

Eu ma gandeam sa iau o canapea extensibila, in niciun caz pat, as vrea sa fie delimitare clara intre care e dormitorul si care e sufrageria.
cristinamaria
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Dec 11, 2012 2:30 pm

Re: Canapea sau pat in sufragerie?

Mesajde marcelb » Dum Apr 14, 2013 11:09 pm

cristinamaria scrie:Eu ma gandeam sa iau o canapea extensibila, in niciun caz pat, as vrea sa fie delimitare clara intre care e dormitorul si care e sufrageria.


In cazul in care inaltimea incaperii permite, o delimitare interesanta intre zona de zi si cea de noapte o puteti obtine alegand solutia descrisa in articolul acesta:
Birou si locuinta in doar 45 mp? Da, este posibil! - Galerie foto.

Imagine
marcelb
 
Mesaje: 457
Membru din: Lun Ian 14, 2008 12:00 am

Re: Canapea sau pat in sufragerie?

Mesajde Vladriana » Vin Iun 14, 2013 5:24 pm

Ca si design , clar canapea. Binenteles canapea extensibila, confortabila pe care sa o poti folosi ca pat, in care sa poti si dormi.
Vladriana
 
Mesaje: 46
Membru din: Joi Apr 11, 2013 11:01 am

Re: Canapea sau pat in sufragerie?

Mesajde niculae2013 » Vin Iun 21, 2013 1:25 pm

cristinamaria scrie:Eu ma gandeam sa iau o canapea extensibila, in niciun caz pat, as vrea sa fie delimitare clara intre care e dormitorul si care e sufrageria.

eu cred ca te gandeai bine. si eu as face la fel
niculae2013
 
Mesaje: 40
Membru din: Joi Ian 24, 2013 11:23 am

Re: Canapea sau pat in sufragerie?

Mesajde claudia_mami » Mie Iun 26, 2013 2:23 pm

Cu siguranta o canapea cat mai moderna si confortabila ar fi potrivita, mai ales ca ziua puteti avea musafiri. Un pat nu prea da bine intr-o incapere deschisa traficului.
claudia_mami
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Noi 03, 2010 12:00 am

Re: Canapea sau pat in sufragerie?

Mesajde bella_casa » Mar Iul 02, 2013 2:41 pm

claudia_mami scrie:Cu siguranta o canapea cat mai moderna si confortabila ar fi potrivita, mai ales ca ziua puteti avea musafiri. Un pat nu prea da bine intr-o incapere deschisa traficului.

Sunt de acord cu canapeaua, mai putin cu partea cu moderna; adica si aici sunt de acord, dar partial; canapeaua ar trebui aleasa in acelasi stil cu mobila. Daca iei mobila clasica, nu poti lua o canapea cu design modern;
bella_casa
 
Mesaje: 19
Membru din: Joi Ian 24, 2013 11:38 am

Re: Canapea sau pat in sufragerie?

Mesajde Borisika » Mar Iul 09, 2013 9:58 pm

Canapea categoric. Sufrageria este un loc in care sa te destinzi, sa te simti bine, sa citesti, sa primesti musafiri, ai nevoie de spatiu si consider ca atat timp cat ai mai mult spatiu ai si mai multa relaxare. O canapea extensibila va fi ideala.
Borisika
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Iul 09, 2013 9:55 pm

Re: Canapea sau pat in sufragerie?

Mesajde orchid » Mie Iul 10, 2013 11:56 am

Daca sufrageria serveste si ca spatiu de primire oaspeti, atunci da, o canapea extensibila, daca nu - o poti transforma in camera pentru copii, mobilier tineret, poate pat suspendat- cred ca sunt mai multe variante.
Succes!
orchid
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Iul 10, 2013 11:49 am

Re: Canapea sau pat in sufragerie?

Mesajde Dan.Basangiu » Lun Sep 02, 2013 12:34 pm

Buna ziua. Eu am canapea extensibila in garsoniera mea si sunt multumit deoarece ocupa mai putin spatiu cand o strang si cand fac curat o pot manevra mai usor. Din pacate proprietarul la care stau in chirie a cumparat una foarte ieftina si s-a rupt putin la cusatura si trebuie sa aduc pe cineva sa o coase. M-am gandit sa nu ma bag eu sa o cos, ca poate o stric mai rau.
Dan.Basangiu
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Sep 02, 2013 12:23 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Design interior

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori