Idei pentru amenajarea mansardei

Idei si proiecte de design interior

Idei pentru amenajarea mansardei

Mesajde marcelb » Dum Ian 13, 2013 1:14 pm

Ai nevoie de un dormitor in plus, de un birou unde sa poti lucra in tihna de acasa, sau pur si simplu de o zona de relaxare si divertisment?

Daca solutia schimbarii locuintei cu una mai mare ti se pare prea radicala si ai un pod nefolosit, acesta poate fi solutia salvatoare. Amenajeaza-l inteligent si vei avea un spatiu functional si plin de farmec!

Iata cateva dintre cele mai incantatoare transformari ale podului in spatiu de locuit:

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Vezi articolul integral: Idei pentru amenajarea mansardei - galerie foto.
marcelb
 
Mesaje: 457
Membru din: Lun Ian 14, 2008 12:00 am

Re: Idei pentru amenajarea mansardei

Mesajde ankyy » Joi Iun 06, 2013 5:25 pm

Sunt chiar dragute ideile de amenajare a mansardei. Pe mine cel putin m-ar fi ajutat si ceva modele de scari pentru mansarda, deoarece am si eu spatiu suficient pentru amenajat la mansarda, dar nu gasesc nicidecum spatiul potrivit pentru niste scari comode.
ankyy
 
Mesaje: 7
Membru din: Joi Feb 28, 2013 11:24 pm

Re: Idei pentru amenajarea mansardei

Mesajde niculae2013 » Vin Iun 21, 2013 1:17 pm

Sunt foarte interesante pozele. Putini stiu sa-si puna in valoare mansardele, poate pentru ca nu si le izoleaza ca lumea si au tot felul de probleme. Scaune ca cele din ultima poza am si eu, le-am luat de la expert-scaune.ro mi-a placut ca au avut multe modele si mi le-au livrat acasa fara costuri ascunse, am stiut exact cat fac scaunele (la tva ma refer si transport). Am si eu niste propuneri de amenajare a mansardei unei case, ce parere aveti de ele? Incep cu schita si apoi pozele, cum a fost mobilata:
Imagine
Imagine
Imagine
niculae2013
 
Mesaje: 40
Membru din: Joi Ian 24, 2013 11:23 am

Re: Idei pentru amenajarea mansardei

Mesajde qetsiyah » Mie Ian 29, 2014 2:46 pm

Vin si eu cu cateva idei, mi se pare interesant ca din mansarda sa vezi tot ce se intampla in curte
Imagine
Imagine
qetsiyah
 
Mesaje: 10
Membru din: Lun Ian 27, 2014 10:09 pm


Înapoi la Design interior

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 28 vizitatori