Unde gasesc borduri?

Idei si proiecte de design interior

Unde gasesc borduri?

Mesajde raduolivia » Mar Dec 11, 2012 12:16 pm

Buna !

Am gasit de curand un site strain, cu borduri decorative, am pus o poza exemplu:
ff1117.jpg
Bordura decorativa
ff1117.jpg (27.41 KiB) Vizualizat de 6109 ori


Arata asa de frumos si sunt atat de multe modele.

Insa nu gasesc la noi ... am fost prin cateva magazine si nici macar nu au auzit de asa ceva !
Stiu ca as putea lua tapet, sa il tai eu etc etc, dar caut o solutie mai rapida si mai ieftina, eventual sa imi aleg eu un model sa se potriveasca cu restul decorului.

Stiti unde as putea gasi la noi asa ceva ?!?!
raduolivia
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Dec 10, 2012 10:02 am

Re: Unde gasesc borduri?

Mesajde mirelat » Mar Dec 11, 2012 3:59 pm

La ce fel de borduri te referi? Nu inteleg unde vrei sa le montezi si din ce material sunt.

E vorba cumva de acele brauri decorative care se monteaza la faianta? Din acelea gasesti la magazinele care vand gresie si faianta, dar sunt destul de scumpe. Stiu ca la o baie mica m-au costat braurile decorative aproape cat faianta. :shock:

Exista de asemenea si tapet special de acest gen, daca la asta te-ai gandit, cu diverse modele. Gasesti inclusiv la Bricostore sau Praktiker.
Avatar utilizator
mirelat
 
Mesaje: 132
Membru din: Dum Feb 15, 2009 12:00 am

Re: Unde gasesc borduri?

Mesajde raduolivia » Mie Dec 12, 2012 5:09 pm

Borduri pentru pereti ..
Se monteaza pe perete...ca o banda de jur imprejurul camerei...pe var vopsea etc.
In genul acesta : (dar nu cu model pentru copii)
Imagine
hmm .. am sa merg la magazine, sa vad la ce tapet special te referi (nu as vrea sa iau tapet normal si sa-l tai eu etc etc...)

Multumesc !
raduolivia
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Dec 10, 2012 10:02 am

Re: Unde gasesc borduri?

Mesajde popescualexandra » Mie Dec 12, 2012 5:14 pm

Acest gen de borduri gasesti pe net ...

Eu am gasit la accesorii-pereti
trandafiri-din-trecut.jpg
trandafiri-din-trecut.jpg (71.69 KiB) Vizualizat de 6099 ori


Nu stiu exact din ce sunt, material etc (vezi pe site, ia legatura cu ei etc) .. ca nu m-a interesat bordura in mod special, dar au multe modele.
Eu mi-am cumparat sticker de la ei si a fost foarte ok.

Spor la cumparaturi !
popescualexandra
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Dec 11, 2012 3:12 pm

Re: Unde gasesc borduri?

Mesajde Pop Georgia » Vin Feb 01, 2013 12:08 pm

Nu vreau sa fac reclama, dar chiar vad ca ai nevoie de ajutor. Eu am luat bordura de la Proges. Initial m-am dus sa caut tapet, oricum vroiam ceva simplu, dar vanzatorii mi-au aratat si cum arata un perete cu bordura si mi-a placut. Am ales un model clasic, destul de subtil, dar toti invitatii mei l-au observat si le-a placut. Sper sa gasesti.
Pop Georgia
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Ian 28, 2013 1:32 pm

Re: Unde gasesc borduri?

Mesajde promo » Lun Apr 22, 2013 5:12 pm

Borduri gasiti cu siguranta si pe tapet online sau pe lumeatapetului , insa tre sa cautati bine in catalog sau sa trimiteti un mesaj si sa intrebati.
Magazin online specializat in tapet, fototapet si stickere.
promo
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Apr 22, 2013 5:09 pm
Localitate: Bucuresti

Unde gasesc borduri?

Mesajde zohaa3492 » Joi Dec 04, 2014 1:28 pm

Nu vreau sa fac reclama, dar chiar vad ca ai nevoie de ajutor. Eu am luat bordura de la Proges. Initial m-am dus sa caut tapet, oricum vroiam ceva simplu, dar vanzatorii mi-au aratat si cum arata un perete cu bordura si mi-a placut. Am ales un model clasic, destul de subtil, dar toti invitatii mei l-au observat si le-a placut. Sper sa gasesti.
zohaa3492
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Dec 04, 2014 1:19 pm


Înapoi la Design interior

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron