design pereti

Idei si proiecte de design interior

design pereti

Mesajde cornel32 » Mar Oct 02, 2012 10:16 am

M-am apucat de renovat casa insa am vrut sa schimb ceva la camere si am intrat pe net sa caut tot felul de chestii pentru a face casa sa arate mai bine si am gasit un site de unde mi-am comandat cateva chestii decorative pentru pereti de care sunt foarte multumit. Accesorii pentru pereti pentru cei care doresc sa aduca un plus locuintei.
cornel32
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Oct 02, 2012 10:11 am

Re: design pereti

Mesajde marcelb » Mar Oct 02, 2012 11:44 am

Sunt cateva modalitati foarte simple de a decora peretii locuintei.

Daca faci o renovare generala a casei poti apela la tencuieli decorative, placari cu piatra naturala, caramida aparenta sau tapet.

Poti insa sa te rezumi si la cateva tablori sau stickere decorative bine alese. Succes!
marcelb
 
Mesaje: 457
Membru din: Lun Ian 14, 2008 12:00 am

Re: design pereti

Mesajde victor40 » Lun Oct 08, 2012 11:18 am

Buna! Am vazut si eu siteul asta dupa care deja mi-am si comandat ceva de acolo si tot ce pot sa spun ca arata foarte bine pe perete sunt foarte multumit de alegerea pe care am facut-o.
victor40
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 08, 2012 11:14 am

Re: design pereti

Mesajde Trusca » Lun Dec 31, 2012 2:58 pm

Din punctul meu de vedere tapetul are puterea de a schimba radical o incapere. Este o alegere inspirata atunci cand dorim ceva mai deosebit si nici nu faci "dezastru" in casa cand doresti sa-l aplici ;)
Trusca
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Dec 31, 2012 12:57 am

Re: design pereti

Mesajde promo » Lun Apr 29, 2013 10:36 am

Tapetul chiar schimba o incapere in foarte putin timp.
Cu costuri si eforturi reduse si poate transforma o vagauna intr-o camera regala.
Magazin online specializat in tapet, fototapet si stickere.
promo
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Apr 22, 2013 5:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: design pereti

Mesajde isabelao » Vin Iun 07, 2013 12:07 pm

Eu imi doresc foarte mult sa pun tapet in apartament insa atunci cand am renovat nu am avut timp si buget pentru a indrepta si peretii.
Dar ma gandesc ca ar merge sa aplic pe unul din peretii camerelor cate un sticker cu gust.
Ce ma sfatuiti? Are cineva asa ceva aplicat pe pereti?
Ma intereseaza cum se intretine si daca este estetic. Oare se merita?
Astept raspunsuri.
isabelao
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Mai 16, 2013 9:11 am

Re: design pereti

Mesajde niculae2013 » Vin Iun 21, 2013 1:24 pm

Eu am vazut la prieteni si arata foarte bine, dar nu stiu cum se intretine. Mai ai si varianta sa faci tu model cu un trafalet cu model.
niculae2013
 
Mesaje: 40
Membru din: Joi Ian 24, 2013 11:23 am

Re: design pereti

Mesajde Borisika » Mar Iul 09, 2013 10:01 pm

O idee. Am fost in vacanta de iarna la vila de la Chia a unui "carcotas". Am avut o camera la etaj. M-au impresionat de la inceput peretii, felul in care erau decorati. Pe un verde oua de rata inchis la culoare, erau pictate manual cu alb niste inflorescente. Niste ramuri ce parca nu se mai terminau... Elegant si cu bun gust.
Borisika
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Iul 09, 2013 9:55 pm

Re: design pereti

Mesajde ankutzy » Dum Ian 12, 2014 7:16 pm

Eu am folosit pentru pereti in sufragerie tapet cu imitatie de pietre si edera. Arata bestial. Am pus si multe tablori de familie.
ankutzy
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Noi 24, 2011 12:20 pm

Re: design pereti

Mesajde elenabulat » Mar Feb 10, 2015 1:20 pm

Prefer peretii albi cu finisari perfecte si in functie de ambientul casei un stiker pentru perete de un verde crud cred ca da un plus de prospetime. :)
elenabulat
 
Mesaje: 16
Membru din: Mie Ian 04, 2012 6:23 pm

Următorul

Înapoi la Design interior

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron