Saltelele Dormeo.

Idei si proiecte de design interior

Re: Saltelele Dormeo.

Mesajde criss1083 » Vin Mar 28, 2014 1:27 pm

Si pe mine m-ar interesa salteaua de la Kaufland, este Dormeo, dar nu e comercializata la noi in Ro, este pe la unguri pe la cehi, insa nu am auzit pe nimeni sa isi fi cumparat, si aceasta de la Somproduct Saltea BioFoam Small 16 cm spuma HR http://www.ramedepat.ro/saltele/saltea- ... 20160%20cm pare sa aiba acelasi caracteristici cu cea de la kaufland. Ce parere aveti?
criss1083
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mar 26, 2014 9:16 pm

Re: Saltelele Dormeo.

Mesajde marcelb » Vin Mar 28, 2014 4:53 pm

criss1083 scrie:Si pe mine m-ar interesa salteaua de la Kaufland, este Dormeo, dar nu e comercializata la noi in Ro, este pe la unguri pe la cehi, insa nu am auzit pe nimeni sa isi fi cumparat, si aceasta de la Somproduct Saltea BioFoam Small 16 cm spuma HR http://www.ramedepat.ro/saltele/saltea- ... 20160%20cm pare sa aiba acelasi caracteristici cu cea de la kaufland. Ce parere aveti?


Eu am luat in urma cu 5 ani 3 saltele superortopedice Elite de la Somproduct, una dubla si 2 simple, si inca se comporta foarte bine.
Nu stiu insa daca le mai au in oferta cu denumirea aceasta. Acum vad la ei pe site mult mai multe modele, dar nu reusesc sa gasesc si modelul Elite.

Eu zic ca atata timp cat gasim un produs de calitatea fabricat in Romania este de prefarat sa-l achizitionam in detrimentul unora importate.
marcelb
 
Mesaje: 457
Membru din: Lun Ian 14, 2008 12:00 am

Re: Saltelele Dormeo.

Mesajde alyyn » Lun Mar 31, 2014 10:08 pm

Sunt scumpe si eu am testat chiar una anul trecut. Nu mi-au placut deloc. Sunt tari si rigide si ma durea spatele de imi venea sa mor.
alyyn
 
Mesaje: 11
Membru din: Lun Mar 31, 2014 10:01 pm

Re: Saltelele Dormeo.

Mesajde Costiyo » Joi Iun 12, 2014 9:50 am

Am vrut si eu sa cumpar o saltea de la Dormeo, insa dupa ce am achizitionat 2 tigai magice nu au mai incetat sa sune. Ma sunau intr-una sa-mi bage pe gat diverse produse. De exemplu, m-au sunat sa-mi vanda o "saltea" la DOAR 200 RON. Bineinteles ca nu era o saltea, ci era un top de saltea amarat.

In afara de tigai magice, nu as mai recomanda sa cumparati nimic de la ei. Eu mi-am cumparat intr-un final o saltea cu spuma cu memorie de ladistributiemobila.ro/saltele
Costiyo
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Iun 09, 2014 2:13 pm

Re: Saltelele Dormeo.

Mesajde mihaiB » Joi Aug 21, 2014 9:53 am

eu mi-am cumparat si somiera si saltea de la Somproduct si sunt multumit si eu si sotia.
mihaiB
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Aug 21, 2014 9:50 am

Re: Saltelele Dormeo.

Mesajde daroxi » Joi Aug 21, 2014 9:04 pm

mihaiB scrie:eu mi-am cumparat si somiera si saltea de la Somproduct si sunt multumit si eu si sotia.


Am luat si eu de la Somproduct, aveau ceva promotii si am iesit la pret bun. Calitatea e buna de asemena si a fost si transportul gratuit. Da, stiu, suna a reclama, dar nu am deloc intentia de a le face reclama, doar povesteam ... :)
Avatar utilizator
daroxi
 
Mesaje: 91
Membru din: Joi Ian 20, 2011 12:07 pm

Re: Saltelele Dormeo

Mesajde FELICIAIFM » Vin Apr 17, 2015 10:54 am

Cred ca sunt sanatoase, avand in vedere pretul destul de ridicat...
FELICIAIFM
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Apr 17, 2015 10:45 am

Re: Saltelele Dormeo.

Mesajde buniv » Lun Apr 20, 2015 10:12 am

Este o investitie de lunga durata, deci trebuie sa te gandesti ca merita fiecare banut dat, chiar daca ti se par a fi destul de scumpe! Eu zic ca merita!
buniv
 
Mesaje: 29
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 12:00 am

Anterior

Înapoi la Design interior

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron