Amenajare dormitor

Idei si proiecte de design interior

Amenajare dormitor

Mesajde feliciagrefier » Mie Aug 15, 2012 8:47 am

Buna, mi-as dori sa renovez dormitorul, adica as vrea sa schimb absolut toata mobila si sa zugravesc si nu prea stiu cum sa mobilez si ce culoare sa imi fac...
As dori ceva tineresc, linistitor si totodata elegant...
Idei va rog daca imi puteti da ...
feliciagrefier
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Aug 15, 2012 8:41 am

Re: Amenajare dormitor

Mesajde mirelat » Mie Aug 15, 2012 10:00 am

Eu te sfatuiesc sa privesti cat mai multe imagini cu dormitoare, asa iti vei da seama cel mai bine ce culori iti creaza o stare de bine.

Poti incepe aici: Galerie poze dormitoare.

Succes!
Avatar utilizator
mirelat
 
Mesaje: 132
Membru din: Dum Feb 15, 2009 12:00 am

Re: Amenajare dormitor

Mesajde anacrisa » Mie Aug 15, 2012 10:21 pm

Eu zic ca ...dau bine ,doua culori:un roz,putin pal(culoarea tinereasca)si grena(culoarea eleganta)combina cele doua culori...nu stiu,un perete roz,unul grena si apoi pe fiecare pictezi ceva....pe cel roz pictezi cu grena(o floare,o crenguta,o frunza,ceva ce-ti place) si invers,pe cel grena pictezi cu roz,acelasi desen sau altceva,ramane la aprecierea ta. succes!
anacrisa
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Noi 28, 2011 9:51 pm

Re: Amenajare dormitor

Mesajde MaryanConstantin » Joi Noi 01, 2012 6:05 pm

Pentru liniste, verdele este cel mai indicat, spun asta din proprie experienta. Verdele se poate combina cu foarte multe culori, fiecare avand o insemnatate. Eu zic ca rosul este foarte tineresc, exprima iubirea, forta, dorinta.
MaryanConstantin
 
Mesaje: 8
Membru din: Mar Oct 30, 2012 8:09 pm

Re: Amenajare dormitor

Mesajde little_mariana » Mie Noi 07, 2012 9:53 am

Sunt de acord cu rosul, e foarte tineresc, dar daca vrei sa para si linistitor ar trebui combinat cu o mobila mai sobra, culoarea neagra sau maro. Sau poate cu decoratii mai "potolite", elegante, pentru ca rosul e destul de intens. De asemenea, te-as sfatui sa ramai la perdele, nu jaluzele verticale pentru ca si eu am peretii rosii si aratau superb cu perdelele viu colorate pe care le aveam. Dupa ce am pus jaluzele verticale mi s-a parut ca a luat din farmecul camerei.
little_mariana
 
Mesaje: 9
Membru din: Vin Dec 16, 2011 11:41 pm

Re: Amenajare dormitor

Mesajde sabinicac » Dum Noi 11, 2012 4:19 pm

mie imi place un crem pentru dormitor
sabinicac
 
Mesaje: 8
Membru din: Dum Dec 12, 2010 12:00 am

Re: Amenajare dormitor

Mesajde enamorarte » Dum Dec 30, 2012 2:22 pm

Eu mi-am pus in dormitor caramida decorativa pe un perete "fals", in gen rustic, iar peretii in tonuri de orange si galben. Problema e ca as vrea sa pun ceva decorativ dar imi este teama sa nu cedeze vreo caramida avand in vedere si natura peretelui. Vreo idee?
enamorarte
 
Mesaje: 9
Membru din: Lun Noi 01, 2010 12:00 am

Re: Amenajare dormitor

Mesajde petrilaana » Dum Dec 30, 2012 2:28 pm

enamorarte scrie:Eu mi-am pus in dormitor caramida decorativa pe un perete "fals", in gen rustic, iar peretii in tonuri de orange si galben. Problema e ca as vrea sa pun ceva decorativ dar imi este teama sa nu cedeze vreo caramida avand in vedere si natura peretelui. Vreo idee?


Cred ca arata foarte bine caramida decorativa combinata cu orange si galben. Suprafata placata cu caramida este atat de mare incat sa mai aiba nevoie de alte decoratiuni? Te gandesti la un tablou? Daca postezi o poza, poate venim cu sugestii concrete.
petrilaana
 
Mesaje: 139
Membru din: Dum Sep 11, 2011 6:26 am

Re: Amenajare dormitor

Mesajde muha_huma » Dum Dec 30, 2012 2:33 pm

enamorarte scrie:Eu mi-am pus in dormitor caramida decorativa pe un perete "fals", in gen rustic, iar peretii in tonuri de orange si galben. Problema e ca as vrea sa pun ceva decorativ dar imi este teama sa nu cedeze vreo caramida avand in vedere si natura peretelui. Vreo idee?


Ce inseamna "perete fals"? Adica e realizat doar din gips carton pe ambele parti? Sau gipsul carton este lipit pe un perete clasic? Fara mai multe detalii nu putem veni cu soutii tehnice pentru a agata diverse lucruri pe acel perete.
muha_huma
 
Mesaje: 132
Membru din: Mie Aug 11, 2010 9:30 am


Înapoi la Design interior

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori