dotari baie

Idei si proiecte de design interior

dotari baie

Mesajde cristea ion » Dum Iul 22, 2012 6:18 pm

Nu am vazut o dezbatere pe aceasta tema pana acum. Daca am o baie marisoara ( 3m pe 2m) si doresc sa modific designul deoarece fac curatenie in toata casa, as dori un sfat atat in ceea ce priveste aranjamentul cat si dotarile de ultim moment inclusiv decoratiuni la spalator si cada. Multumesc.
cristea ion
 
Mesaje: 15
Membru din: Vin Sep 19, 2008 11:00 pm

Re: dotari baie

Mesajde petrilaana » Dum Iul 22, 2012 6:44 pm

Eu as include in baie o cada cu hidromasaj ceva mai mare, preferabil pe colt, si pe langa lavoar si WC, as monta si un bideu.

Iar ca sa arate baia cat mai bine ideal ar fi sa nu fii nevoit sa ai masina de spalat rufe in baie.

In privinta decoratiunilor, aste depinde de gustul si buzunarul fiecaruia. Mie mi-ar placea sa o plachez cu travertin, chiar si lavoarul l-as alege din travertin sau marmura, mi se par foare elegante, uite aici cateva exemple, daca te intereseaza: https://www.casesigradini.ro/cauta/ofert ... -travertin.
petrilaana
 
Mesaje: 139
Membru din: Dum Sep 11, 2011 6:26 am

Re: dotari baie

Mesajde loveritza2020 » Sâm Aug 25, 2012 9:17 pm

am vazut acum un an un model foarte interesant la o baie intr-un mall din lisabona. Lavoarul era transparent si in interior era gol, astfel il puteai umple tu cu ce vroiai. Avand in vedere ca eu am vizitat orasul vara, in lavoarul respectiv erau nisip, scoici si un costum de baie. Mi s-a parut ceva ft interesant si eu una chiar mi-as dori sa am asa ceva in baie. Din pacate nu am vazut de vanzare lavoare transparente, insa merita cautat.
loveritza2020
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Aug 25, 2012 9:12 pm


Înapoi la Design interior

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori