TV CLASIC, LCD, DVD, aparatura video audio

Sfaturi privind achizitia si exploatarea aparaturilor electronice si electrocasnice.

Moderator: raziel

TV CLASIC,LCD,DVD,aparatura video audio.

Mesajde raziel » Mar Feb 01, 2011 9:31 pm

Postari legare de aparatura respectiva.
INSTALATII ELECTRICE COMPLEXE
Avatar utilizator
raziel
 
Mesaje: 67
Membru din: Lun Ian 24, 2011 9:29 pm
Localitate: BUCURESTI

Re: TV CLASIC, LCD, DVD, aparatura video audio

Mesajde HAYAT » Joi Mai 19, 2011 6:54 pm

Stiati ca... Altex ofera reduceri de 200 lei la cumpararea unui laptop daca esti abonat la newsletter-ul lor?
Merita sa profite cei interesati!
HAYAT
 
Mesaje: 43
Membru din: Mie Noi 24, 2010 12:00 am

Re: TV CLASIC, LCD, DVD, aparatura video audio

Mesajde soaremihaela90 » Dum Iul 31, 2011 6:49 pm

Merita de stiut mai ales ca acum un laptop nu mai e un lux ci o necesitate, si e mult ami avantajos decat un calculator care nu-l poti lua in pat dupa tine , in plus am dat un car de bani acu 4 ani pe un calculator iar acum imi pot permite un laptop fara probleme :evil: !
soaremihaela90
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Iul 31, 2011 5:58 pm

Re: TV CLASIC, LCD, DVD, aparatura video audio

Mesajde Cozead » Sâm Oct 08, 2011 5:43 pm

Ptr. soaremihaela90: Nu prea cred ca este asa cum spui tu. Laptop nu inseamna neaparat calculator performant. Desktop-ul care l-ai cumparat acum cativa ani probabil ca avea niste caracteristici bune atunci. Un laptop performant de ultima generatie, SONY VAIO de exemplu, cu cinci sau mai multe nuclee de procesor, cu o memorie mare, costa chiar si 1000 euro sau mai mult. Evident sunt si laptop-uri ieftine, HP de exemplu, care costa 1200-1500 RON . Problema e ce poti face cu ele si daca vei fi multumita ulterior ?
Cozead
 
Mesaje: 8
Membru din: Mar Noi 23, 2010 12:00 am

Re: TV CLASIC, LCD, DVD, aparatura video audio

Mesajde dantes » Joi Noi 03, 2011 7:39 am

Daca ai bani merita sa cumperi un laptop performant nu are rost sa te incurci cu cele ieftine.
dantes
 
Mesaje: 61
Membru din: Mar Noi 09, 2010 12:00 am

Re: TV CLASIC, LCD, DVD, aparatura video audio

Mesajde ando » Joi Noi 03, 2011 9:29 am

Cozead scrie:Laptop nu inseamna neaparat calculator performant. Desktop-ul care l-ai cumparat acum cativa ani probabil ca avea niste caracteristici bune atunci. Un laptop performant de ultima generatie, SONY VAIO de exemplu, cu cinci sau mai multe nuclee de procesor, cu o memorie mare, costa chiar si 1000 euro sau mai mult. Evident sunt si laptop-uri ieftine, HP de exemplu, care costa 1200-1500 RON . Problema e ce poti face cu ele si daca vei fi multumita ulterior ?


Poveste veche....laptop vs. desktop....
Pt. aceeasi bani probabil ca desktopul va avea caracteristici mai performante. Si posibilitatea de a face upgrade-uri mai usor in viitor.
Dar la cat mult sa redus pretul tehnicii de calcul in ultima vreme nu mai e un impediment sa beneficiezi la pret bun de mobilitatea oferita de un laptop. Mai mult, si in locuinta ocupa mai putin spatiu, ii gasesti loc aproape oriunde.
In linii mari cam astea ar fi plusurile si minusurile fiecarui sistem in parte. Conteza pana la urma pt ce e folosit, de catre cine, si cat buget ii poti aloca.
Avatar utilizator
ando
 
Mesaje: 57
Membru din: Joi Oct 02, 2008 11:00 pm

Re: TV CLASIC, LCD, DVD, aparatura video audio

Mesajde georgem » Dum Feb 05, 2012 3:01 pm

Un laptop este o investitie fie ca vorbim despre o investitie personala sau profesionala. Cred ca cel mai bun raport calitate/pret se regaseste la laptopurile HP.
georgem
 
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Noi 27, 2010 12:00 am

Re: TV CLASIC, LCD, DVD, aparatura video audio

Mesajde serena82 » Vin Mar 09, 2012 7:44 pm

Eu votez pentru LCD, calitatea este exceptionala.
serena82
 
Mesaje: 16
Membru din: Dum Sep 25, 2011 7:27 pm

televizoare

Mesajde soricel » Mie Mai 16, 2012 5:33 pm

Un televizor LG e mai bun ca unul obisnuit?
soricel
 
Mesaje: 16
Membru din: Mar Ian 31, 2012 7:48 pm

Re: televizoare

Mesajde muha_huma » Joi Mai 17, 2012 12:43 pm

Dar ce inseamna televizor obisnuit?
Daca inseamna Sony, Samsung, Philips atunci raspunsul este nu. Altfel, LG sunt televizoare OK.
muha_huma
 
Mesaje: 132
Membru din: Mie Aug 11, 2010 9:30 am

Următorul

Înapoi la Electronice, electrocasnice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator