Masini de spalat. Opinii, probleme intampinate

Sfaturi privind achizitia si exploatarea aparaturilor electronice si electrocasnice.

Moderator: raziel

Re: Masini de spalat. Opinii, probleme intampinate

Mesajde CyleX4 » Mie Feb 20, 2013 10:53 am

Masinile de spalat Whirlopool cu incarcare verticala, utilizate in conditiile recomandate de producator = cele mai eficiente masini de spalat ;)
Pentru a functiona la randamentul maxim si o perioada indelungata, masinile de spalat trebuie instalate intr-o incapere aerisita, fara condens (exclus baie si bucatarie), echilibrate corect si intretinute cu material "anticalcar" corespunzator gradului de duritate al apei (masurat in prelalabil) ;)
CyleX4
 
Mesaje: 137
Membru din: Joi Mar 01, 2012 8:46 pm

Re: Masini de spalat. Opinii, probleme intampinate

Mesajde doina3113 » Mar Mar 05, 2013 3:03 am

Depinde de cat de dura e apa... daca nu folosesti detergent bun si apa e dura degeaba ai masina buna.... Otetul era folosit pe timpuri, acum sunt solutii speciale la cei care fac service.
doina3113
 
Mesaje: 13
Membru din: Mar Feb 26, 2013 11:31 pm

Re: Masini de spalat. Opinii, probleme intampinate

Mesajde mihacorinamiha » Mie Mar 06, 2013 4:46 pm

detergentii deja au tot felul de chimicale pentru a proteja masina de spalat..
mihacorinamiha
 
Mesaje: 6
Membru din: Mie Noi 07, 2012 12:18 pm

Re: Masini de spalat. Opinii, probleme intampinate

Mesajde candya » Mie Apr 17, 2013 2:19 pm

Si eu am masina Whirpool de 10 ani dar se pare ca a obosit... Vreau sa o dau si sa iau alta noua.
candya
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Apr 17, 2013 10:49 am

Re: Masini de spalat. Opinii, probleme intampinate

Mesajde Ciurea Dumitru Daniel » Mar Dec 03, 2013 8:16 pm

Masina mea de spalat se opreste. E posibil din cauza curelei care nu mai este buna ?
Ciurea Dumitru Daniel
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Dec 03, 2013 8:11 pm

Re: Masini de spalat. Opinii, probleme intampinate

Mesajde irina maria » Mar Dec 10, 2013 5:12 pm

florin-zlt scrie:pot sa va recomand cu incredere marca indesit.sunt foarte rezistente si nu cred ca sunt asa scumpe.

si eu am tot un indesit,cu functie uscare ,si dupa 5 ani de folosire am avut probleme cu ea
irina maria
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Dec 10, 2013 4:58 pm

Re: Masini de spalat. Opinii, probleme intampinate

Mesajde cori » Mar Dec 10, 2013 7:06 pm

problema cu electrocasnicele e ca tin fix cat spune garantia; dupa asta, nu mai pot avea pretentii de la ele.
cori
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Dec 05, 2013 11:20 am

Re: Masini de spalat. Opinii, probleme intampinate

Mesajde lorec » Lun Dec 16, 2013 8:26 pm

mai nou am probleme cu masina de spalat deoarece "fuge "desi am chemat pe cineva s-o fixeze cand dau la rotatii mai mari o gasesc pe langa toaleta . L-am mai chemat inca o data pe nenea si nu gaseste solutia ...tot fuge. Cred ca ai e frica masinii de spalat de mine;))))))))))
lorec
 
Mesaje: 53
Membru din: Mie Ian 26, 2011 10:31 am

Re: Masini de spalat. Opinii, probleme intampinate

Mesajde andreimariuslucian » Lun Ian 27, 2014 3:52 pm

Si eu am masina de spalat indesit de 7 ani si jumatate si am efectuat o reparatie acum 1 an la rulment. Am folosit calgon si nu am avut efecte scontate caci acum un an la reparatie am inlocuit si rezistenta care era plina de calcar. Intr-adevar folosesc produsul lichid de la Sano care se foloeste o data pe luna si se toarna in intregime in masina si se programeaza masina la cel mai scurt program de spalare. Dupa aceasta operatiune nu am mai auzit zgomotul care ma deranja si care aparuse la un an de la reparatie. Masina a fost foarte intens utilizata aproape 6 ani si recomand cu caldura si mare incredere produsul Sano. Costa 7,50 lei aproximativ si se merita!!
andreimariuslucian
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Iul 11, 2013 9:06 am

Re: Masini de spalat. Opinii, probleme intampinate

Mesajde lorec » Lun Feb 03, 2014 11:10 pm

Am rezolvat pana la urma deplasarea masinii de spalat, insa a intervenit alta. Am o fetita de 4 ani care e tare obsedata sa stea langa masina sa se uite cum spala. Problema este ca imi e frica sa nu o deschida in timpul spalarii. Ca nu am protectie pt copii :cry: ce pot sa fac?
lorec
 
Mesaje: 53
Membru din: Mie Ian 26, 2011 10:31 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Electronice, electrocasnice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori