Masini de spalat. Opinii, probleme intampinate

Sfaturi privind achizitia si exploatarea aparaturilor electronice si electrocasnice.

Moderator: raziel

masina de spalat bosch

Mesajde igeogean » Mar Noi 29, 2011 5:27 pm

in vara mi-am cumparat o masina de spalat bosch wae2046by sunt multumita de calitatea spalarii si de programe, insa va rog sa-mi spuneti daca este normal ca perioada care este afisata pentru un ciclu de spalare sa nu coincida cu perioada efectiva afisata pe un ceas normal. de exemplu daca afiseaza 0.53 masina va merge cu cel putin 10 minute mai mult. sunt dezamagita nu-mi pot respecta un program deoarece nu stiu niciodata la ce ora se va finaliza ciclul de spalare
igeogean
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Noi 29, 2011 5:15 pm

Re: Masini de spalat. Opinii, probleme intampinate

Mesajde corinamhlch » Mie Dec 14, 2011 9:32 am

Eu am o masina de spalat Samsung de care sunt foarte multumita de vreo 4 ani, desi are o capacitate destul de mica (4.5 kg). Are spalare cu argint, lucru care ma incanta, deoarece am copil mic si vreau ca hainele lui sa fie dezinfectate. Plus, nu va mai spun ca ies toate petele de mancare de pe hainutele lui (cu ajutorul si a putin Vanish, recunosc :P ). Mai este cineva, posesor de masina de spalat Samsung?
corinamhlch
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Noi 23, 2011 12:10 pm

Re: Masini de spalat. Opinii, probleme intampinate

Mesajde Zaharia Daniela Florentin » Mie Ian 04, 2012 1:42 am

lorec scrie:Eu am o problema cu masina de spalat ca se...deplaseaza intruna..i-am pus si niste chestii de cauciuc jos dar degeaba, la turatii mai mai se deplaseaza :lol:

Aceeasi problema cu deplasarea masinii de spalat o am si eu, aluneca pe gresie, dar nu se intampla mereu, are toane :?
Tot Indesit am si eu, de aproape 10 ani, singura defectiune a fost la pompa de evacuare a apei. Dupa ce am inlocuit pompa a mers si merge perfect (folosesc mereu calgon, ca mi-e frica fara, apa e foarte dura si nu risc) :D
Zaharia Daniela Florentin
 
Mesaje: 7
Membru din: Vin Noi 26, 2010 12:00 am

Re: Masini de spalat. Opinii, probleme intampinate

Mesajde Gavriloi Adina-Mirabela » Lun Ian 09, 2012 10:42 pm

Da, Indesit merita toti banii,mai ales cele cu incarcare verticala.Am una de 9 ani si nu am avut nici o problema,in plus ocupa loc putin!
Gavriloi Adina-Mirabela
 
Mesaje: 47
Membru din: Vin Dec 09, 2011 11:25 pm

Re: Masini de spalat. Opinii, probleme intampinate

Mesajde adina87 » Joi Ian 12, 2012 5:04 pm

Eu am Samsung.Este foarte buna.Folosesc Calgon la fiecare spalare, putin, amestecat cu dero.
adina87
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Feb 05, 2011 7:01 pm

Re: Masini de spalat. Opinii, probleme intampinate

Mesajde teoancali » Vin Ian 13, 2012 11:02 am

"Eu am o problema cu masina de spalat ca se...deplaseaza intruna..i-am pus si niste chestii de cauciuc jos dar degeaba, la turatii mai mai se deplaseaza"

Trebuie reglate picioarele masinii care sunt de fapt niste suruburi (eventual la cumpana). Este posibil sa se clatine cand nu este pe "chestiile din cauciuc" si atunci acestea nu-si mai pot face treaba bine. Si la mine vibra foarte tare si am gasit aceste amortizoare din cauciuc (ieftine: cam 2 lei toate la reducere) si de atunci parca nici nu mai face zgomot atat de mult.
teoancali
 
Mesaje: 32
Membru din: Vin Dec 09, 2011 2:18 pm

Re: Masini de spalat. Opinii, probleme intampinate

Mesajde dan 000 » Dum Feb 05, 2012 1:04 am

Am cumparat o masina de spalat Bosch WAQ20460BY Vario Perfec 7. Spala foarte bine, consum de energie redus in comparatie cu vechea masina (Iberna). Doresc sa precizez ca nu este chiar atat de silentioasa, lucru normal deoarece capacitatea de incarcare este mare 7 kg., cuva mare, in interiorul cuvei paleti mari care ridica hainele si de aici si zgomotul care il face cand spala. Precizez ca la stoarcere este super silentioasa. Sunt multumit, dar daca as cumpara acum alta masina de spalat, as opta pentru un model 5,5-6 kg. si cu sistem AntiVibration.
dan 000
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Feb 05, 2012 12:47 am

Re: Masini de spalat. Opinii, probleme intampinate

Mesajde georgem » Dum Feb 05, 2012 3:10 pm

Am o masina de spalat Gorenje de 5 ani si merge bine. S-a umblat la ea doar cand a fost montata.
georgem
 
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Noi 27, 2010 12:00 am

Re: Masini de spalat. Opinii, probleme intampinate

Mesajde dantes » Lun Feb 06, 2012 7:22 pm

Multumesc pentru recomandare am sa incerc si eu.
dantes
 
Mesaje: 61
Membru din: Mar Noi 09, 2010 12:00 am

Re: Masini de spalat. Opinii, probleme intampinate

Mesajde andu4bidden » Mie Feb 08, 2012 11:35 am

nici eu nu stiam de sarea de lamaie sau de otet...o sa tin minte... Cat despre Sano, folosesc produse de curatenie si sunt foarte bune, dar nu stiam ca are si anticalcar, de fapt n-am vazut.
andu4bidden
 
Mesaje: 58
Membru din: Lun Noi 01, 2010 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Electronice, electrocasnice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori