Masina de spalat Bosch cu incarcare verticala

Sfaturi privind achizitia si exploatarea aparaturilor electronice si electrocasnice.

Moderator: raziel

Masina de spalat Bosch cu incarcare verticala

Mesajde Pitigoi Anton » Sâm Noi 29, 2014 1:26 pm

Masina mea s-a stricat vibreaza si pleaca de la locul ei . Ce as putea sa fac ?
Pitigoi Anton
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Noi 29, 2014 1:16 pm

Re: Masina de spalat Bosch cu incarcare verticala

Mesajde greenday » Sâm Noi 29, 2014 11:34 pm

In primul rand trebuie sa verifici daca este pozitionata corect.
Adica daca se sprijina pe toate cele 4 picioruse si nu este inclinata in vreo parte. Masina de spalat trebuie sa fie pozitionata perfect plan, altfel in timpul procesului de centrifugare este normal sa se dezechilibreze, sa vibreze, sa se miste chiar. Mai mult, poate sa se si defecteze.
In mod normal piciorusele sunt reglabile, deci nu ar trebui sa fie greu sa o fixezi.
Atentie si la suprafata pe care este masina de spalat. Daca este una lucioasa ar fi bine sa lipesti pe piciorusele masinii niste suporti speciali din cauciuc, care sa-i dea aderenta la suprafata.
Avatar utilizator
greenday
 
Mesaje: 128
Membru din: Sâm Ian 15, 2011 3:32 pm

Re: Masina de spalat Bosch cu incarcare verticala

Mesajde adipl » Lun Mar 16, 2015 12:30 am

Eu am tot o masina cu incarcare verticala, insa nu aceasta marca! Multumirea este ca am pus-o exact in locul unde doream, nemultumirea este ca nu pot curata bine compartimentul pentru balsam... indiferent cat am tot incercat si ce metode am folosit!
adipl
 
Mesaje: 28
Membru din: Lun Sep 30, 2013 5:25 pm

sukamin

Mesajde kubon2019 » Mie Mai 06, 2020 11:42 am

You’ve written nice post, I am gonna bookmark this page, thanks for info. I actually appreciate your own position and I will be sure to come back here. Thanks. driving directions
kubon2019
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Mai 06, 2020 11:39 am


Înapoi la Electronice, electrocasnice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron