marca Tv

Sfaturi privind achizitia si exploatarea aparaturilor electronice si electrocasnice.

Moderator: raziel

Re: marca Tv

Mesajde PaulaGab » Lun Oct 07, 2013 9:30 pm

Eu iti recomand marca SAMSUNG. Si poti alege ce model doresti, dar eu iti propun un SMART 3 D care sigur te va multumi.Vei primi la el si ochelari 3 D activi care te vor introduce in alta lume. Merita chiar daca trebuie sa investesti o suma destul de mare.
PaulaGab
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Noi 23, 2010 12:00 am

Re: marca Tv

Mesajde buniv » Sâm Oct 12, 2013 1:03 am

Eu recomand Samsung, cred ca sunt cele mai bune!
buniv
 
Mesaje: 29
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 12:00 am

Re: marca Tv

Mesajde agnesmaryo » Mar Dec 10, 2013 10:37 am

Eu am Led Samsung si sunt foarte multumita, pretul este accesibil, iar calitatea imaginii mai ales pt programe care emit hd este ireprosabila
agnesmaryo
 
Mesaje: 59
Membru din: Lun Sep 19, 2011 8:32 am

Re: marca Tv

Mesajde S.Tezla » Mar Dec 10, 2013 7:56 pm

Plasma SAMSUNG, 2 bucati de 42 si 51 plus un lcd de 32 tot SAMSUNG pentru bucatarie. Toate au mai mult de 6 ani de functionare si chiar au functionat si nca functioneaza. 0 probleme pana acum cu ele.

Ca tv de vizualizare in living/dormitor nu as cumpara altceva in afara de plasma.
S.Tezla
 
Mesaje: 15
Membru din: Sâm Dec 07, 2013 6:53 pm

Re: marca Tv

Mesajde daroxi » Joi Dec 12, 2013 3:29 pm

S.Tezla scrie:Ca tv de vizualizare in living/dormitor nu as cumpara altceva in afara de plasma.


De ce plasma si nu tehnologia LED ?!
Avatar utilizator
daroxi
 
Mesaje: 91
Membru din: Joi Ian 20, 2011 12:07 pm

Re: marca Tv

Mesajde predatorjohn » Vin Dec 13, 2013 1:13 pm

eu recomand LG. au traditie in ceea ce priveste televizoarele. toate televizoarele mele au fost Goldstar/LG si m-au tinut cu anii
predatorjohn
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Noi 01, 2010 12:00 am

Re: marca Tv

Mesajde S.Tezla » Vin Dec 13, 2013 5:47 pm

daroxi scrie:
S.Tezla scrie:Ca tv de vizualizare in living/dormitor nu as cumpara altceva in afara de plasma.


De ce plasma si nu tehnologia LED ?!


"Tehnologia" LED actuala este de fapt clasicul LCD dar iluminarea se face cu matrice LED. Adica au rezolvat capitolele deficiente ca bleeding, luminozitate neconstanta, flicaritul micro neoanelor si cam atat.

De ce plasma? Hmm, greu sa explic in cuvintele mele ceea ce ochiul vede. Explicatii, teste si altele sunt cu miile pe net.
Iar, personal, pentru convingerea fiecaruia trebuie doar sa privesti doua tv-uri , asa zisul led si plasma, alaturate, cu setarile facute ca la carte si deabia atunci realizezi care ii adevarul.

Ma rog, depinde si de gusturile/perceptia fiecaruia.
S.Tezla
 
Mesaje: 15
Membru din: Sâm Dec 07, 2013 6:53 pm

Re: marca Tv

Mesajde S.Tezla » Vin Dec 13, 2013 6:00 pm

predatorjohn scrie:eu recomand LG. au traditie in ceea ce priveste televizoarele. toate televizoarele mele au fost Goldstar/LG si m-au tinut cu anii


Asa as recomanda si eu Panasonic. Specific, o plasma Panasonic, ST60E.
Ca nu am asa ceva tine doar de aspectul economic. Cand am achizitionat Samsungurile, ST60E-ul nu exista, iar cum inca acestea functioneaza nu vad de ce le-as baga in "rabla" ca sa arunc cu alti bani si asa greu de strans. Dar pe viitor, voi alege un model de la Panasonic sau Samsung. Evident cel care va avea specificatiile mai bune si care imi va satisface cerintele personale in materie de vizualizare.

PS. Vestitele produse hulite de hateri, Apple, au o parte din ecrane produse de Samsung. Cealalta parte de ecrane, in speta LCD-urile produse de LG cam au ceva mici probleme gen paleta de culori, luminozitate. Detalii sunt tot pe marele net.

So ...
S.Tezla
 
Mesaje: 15
Membru din: Sâm Dec 07, 2013 6:53 pm

Re: marca Tv

Mesajde mohican » Lun Dec 16, 2013 10:37 pm

Vreau sa cumpar un televizor ce marca ma sfatuiti sa cumpar?
mohican
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Mar 12, 2009 12:00 am

Re: marca Tv

Mesajde S.Tezla » Mar Dec 17, 2013 10:56 am

mohican scrie:Vreau sa cumpar un televizor ce marca ma sfatuiti sa cumpar?


Ce diagonala se doreste, pentru ce sursa de vizionare va fi folosit preponderent, distanta de vizionara uzuala si un buget aproximativ ...
S.Tezla
 
Mesaje: 15
Membru din: Sâm Dec 07, 2013 6:53 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Electronice, electrocasnice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori