Cuptor cu microunde

Sfaturi privind achizitia si exploatarea aparaturilor electronice si electrocasnice.

Moderator: raziel

Cuptor cu microunde

Mesajde NUTUSILVIANA » Mie Sep 12, 2012 3:57 pm

Va rog sa ma sfatuiti ce firma de electrocasnice ar fi adecvata pentru achizitionarea unui cuptor cu microunde !
NUTUSILVIANA
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Feb 29, 2012 9:37 am

Re: Cuptor cu microunde

Mesajde eleonorac » Lun Oct 15, 2012 12:02 am

Orice firma, parerea mea! Eu am un cuptor cu microunde de la Vortex, de ani de zile si nu s-a stricat nici macar o data! Cred ca are 11 ani! :D
eleonorac
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Ian 17, 2012 12:58 am

Re: Cuptor cu microunde

Mesajde smarald_eufro » Joi Noi 08, 2012 8:53 pm

Intentionez sa achizitionez un cuptor cu microunde, dar am auzit ca nu prea este indicat in ceea ce priveste prepararea mancarurilor, prajiturilor, etc. din punct de vedere al sanatatii. Adica, cuptorul de la aragaz este solutia ideala. Voi ce credeti ?
smarald_eufro
 
Mesaje: 18
Membru din: Mar Ian 31, 2012 8:00 pm

Re: Cuptor cu microunde

Mesajde daroxi » Vin Noi 09, 2012 12:58 pm

smarald_eufro scrie:Intentionez sa achizitionez un cuptor cu microunde, dar am auzit ca nu prea este indicat in ceea ce priveste prepararea mancarurilor, prajiturilor, etc. din punct de vedere al sanatatii. Adica, cuptorul de la aragaz este solutia ideala. Voi ce credeti ?


Si eu zic ca daca poti folosi cuptorul de la aragaz in locul cuptorului cu microunde e mai bine, sau cel putin mai "eco". Din acest considerent am amanat si eu achizitionarea unui cuptor cu microunde.
Avatar utilizator
daroxi
 
Mesaje: 91
Membru din: Joi Ian 20, 2011 12:07 pm

Re: Cuptor cu microunde

Mesajde CLAUDIA60 » Dum Noi 11, 2012 10:38 pm

Cuptorul cu microunde este necesar pentru a incalzi portii mici de mancare, este ideal pentru scolarii singuri acasa.
CLAUDIA60
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Aug 28, 2012 10:17 pm

Re: Cuptor cu microunde

Mesajde loriem77 » Mar Noi 27, 2012 10:02 am

Eu am folosit cu succes cuptorul cu microunde la incalzit mancarea sau sterilizat biberoanele. Pana s-a stricat dintr-o data. Primeste curent dar nu mai incalzeste. Toti "mesterii" au ridicat din umeri.
loriem77
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Noi 27, 2012 9:56 am

Re: Cuptor cu microunde

Mesajde Coryl » Mar Noi 27, 2012 2:01 pm

E bine daca ai acasa un coptor cu microunde, e foarte practic, dar nu este sanatos deloc. Noi nu prea il folosim
Coryl
 
Mesaje: 29
Membru din: Mie Ian 04, 2012 8:49 am

Re: Cuptor cu microunde

Mesajde flo2000 » Dum Ian 06, 2013 9:57 am

Mie imi plac produsele electrolux, sunt multumita atat de aragaz, cat si de cuptorul cu microunde, iar in 3 -4 luni vreau sa-mi achizitionez un frigider dar la asta tind un pic si spre boch
flo2000
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Mar 02, 2011 9:46 pm

Re: Cuptor cu microunde

Mesajde Vladriana » Joi Sep 12, 2013 2:51 pm

Aveti dreptate, cuptorul cu microunde nu este prea indicat. Se spune ca nu este indicat nici macar sa stai langa el cand este in funchjtiune. Cu toate ca nu este bun, ce sa zic... mi-am luat si eu unul acum vreo 10 ani. Il folosesc foarte rar. Sa incalzesc de ex. sarmalele, ardeii umpluti , etc.
In privinta marcii, oricare. Bineinteles ca cu cat este mai scump si mai cunoscuta firma cu atat este mai performant insa ca si durata de viata, sunt ok si cele ieftine. Oricum fetelor, folositi-l cu limita.
Vladriana
 
Mesaje: 46
Membru din: Joi Apr 11, 2013 11:01 am

Re: Cuptor cu microunde

Mesajde dmadalina32 » Mar Sep 17, 2013 3:27 pm

Nu stiu cat conteaza firma. Mai conteaza si ce noroc ai. Eu am un Platinum de 3 ani si merge perfect. Trebuie sa il intretii curat si fara multa umezeala si e ok.
dmadalina32
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Dec 13, 2012 11:13 am

Următorul

Înapoi la Electronice, electrocasnice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori