Cuptor cu microunde

Sfaturi privind achizitia si exploatarea aparaturilor electronice si electrocasnice.

Moderator: raziel

Re: Cuptor cu microunde

Mesajde denisa.iulia » Mie Sep 18, 2013 12:25 am

Într-adevăr, contează foarte mult cum întreţii cuptorul cu microunde, indiferent de marcă. Eu am cuptor cu microunde Carrefour Home de 3 ani, merge foarte bine şi sunt super mulţumită de el ţinând cont că are un număr mare de funcţii, este modern şi l-am achiziţionat la un preţ rezonabil.
denisa.iulia
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Sep 18, 2013 12:16 am

Re: Cuptor cu microunde

Mesajde amalutzza » Mie Sep 25, 2013 5:26 pm

Eu am folosit o perioada indelungata un cuptor Samsung, dar de ceva timp imi este de foarte mare folos un Bosch luat la reducere de pe emag. :)
amalutzza
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Iun 13, 2013 12:19 pm

Re: Cuptor cu microunde

Mesajde Vladriana » Vin Sep 27, 2013 7:41 am

Eu sustin ca si firma conteaza. Al meu nefiind o firma cunoscuta, uneori cand incalzest, stropeste, imi sar stropi peste tot, in cuptor. Si il las foarte putin.
Vladriana
 
Mesaje: 46
Membru din: Joi Apr 11, 2013 11:01 am

Re: Cuptor cu microunde

Mesajde tuvalentina » Vin Sep 27, 2013 10:25 pm

In general firma conteaza asa cum este si vorba aceea : Dai un ban dar stai in fata. Oricum , sunt de aceeasi parere, cuptorul cu microunde trebuie utilizat cat mai putin, cat mai rar.
tuvalentina
 
Mesaje: 12
Membru din: Mie Aug 28, 2013 8:21 pm

Re: Cuptor cu microunde

Mesajde danielp » Dum Sep 29, 2013 10:12 pm

Eu am cuptor cu microunde de 4 ani si pot spune ca n-as putea sa stau fara el! Incalzesc la el orice fel de mancare chiar daca unii zic ca e toxic! Am de la Electrolux si sunt f multumit!
danielp
 
Mesaje: 26
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 12:00 am

Re: Cuptor cu microunde

Mesajde adipl » Dum Oct 27, 2013 12:34 am

E foarte util, cel putin mie-mi este! Pot dezgheta, pot incalzi, pot folosi grill-ul, deci e multifunctional~Acord o steluta pt cuptorul cu microunde! ;)
adipl
 
Mesaje: 28
Membru din: Lun Sep 30, 2013 5:25 pm

Re: Cuptor cu microunde

Mesajde TudoricaValentina » Mar Noi 26, 2013 8:57 am

Da, asa este conteaza sa ai putin noroc cand il cumperi si binenteles sa-l intretii curat, astfel "viata" i se prelunjeste. Si eu am unul stul de ieftin, il folosesc destul de mult insa grill-ul si optiunea de dezghetare nu prea le-am folosit.
TudoricaValentina
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Noi 24, 2013 3:13 pm

Re: Cuptor cu microunde

Mesajde FlorinaMarinela » Mar Noi 26, 2013 9:19 am

Eu mi-am cumparat unul, abia acum 2 ani. Aproape toata lumea avea, numai eu nu, asa ca mi-am zis sa-mi cumpar si eu unul. Acum cand ma duc la tara, la bunica, care nu are, sa stiti fetelor ca ii simt lipsa. Tare bun ar fi si la bunica unul. Poate ii fac cadou unul.
FlorinaMarinela
 
Mesaje: 5
Membru din: Dum Noi 24, 2013 3:17 pm

Re: Cuptor cu microunde

Mesajde GabyTutu » Mie Ian 08, 2014 7:41 pm

Mai este o firma Galanz. Eu il am de vreo cinci ani si nu am avut absolut nici o problema. Vorbesc strict despre ce am eu si nu despre ce folosesc altii...
GabyTutu
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Ian 08, 2014 7:16 pm

Re: Cuptor cu microunde

Mesajde interconect_30 » Vin Apr 04, 2014 5:24 pm

Cuptorul cu microunde functioneaza perfect atata timp cat nu il lasi cu umezeala in el ca sa rugineasca ; dupa aceea e bun de aruncat. :D
interconect_30
 
Mesaje: 9
Membru din: Dum Noi 07, 2010 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Electronice, electrocasnice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator