Anvelope vara si iarna - Premium sau Buget ?

Subiecte diverse, legate de casa si gradina, dar care nu se incadreaza in celelalte sectiuni ale forumului.

Anvelope vara si iarna - Premium sau Buget ?

Mesajde catalinrusu25 » Mar Mai 12, 2020 1:10 pm

Anvelope PREMIUM sau de BUGET? La fel ca si la alte produse si la anvelope, de cele mai multe ori, pretul reflecta performantele si calitatea acestora. Atunci cand vrem sa ne cumparam anvelope vara la reducere, iarna sau all season intodeauna incercam sa alegem o varianta cat mai buna avand in vedere si banii de care dispunem. In functie de buget, avem de ales cam intre 3 variante: 1. daca bugetul este nelimitat, atunci alegem o varianta premium (Michelin, Goodyear, Dunlop, Pirelli, etc) si cu clase de performanta de top, sa zicem clasa A sau B la consum si clasa A la aderenta; 2. daca bugetul este unul mediu, atunci ne vom orienta catre o anvelopa de clasa medie gen Falken, Hankook, Kumho, Nexen, etc... si cu clase de performanta aproape la fel de bune ca si la cele premium; 3. daca bugetul este unul mai redus, atunci alegem o anvelopa de buget cu clase de performanta mai slabute, gen Taurus, Debica, Matador, Sailun, Kama, etc... Mai trebuie avut in vedere faptul ca atunci cand vorbim despre reduceri la anvelope iarna performantele acestora nu mai sunt ca cele ale anvelopelor de vara intrucat cauciucul celor de iarna este mai moale pentru a fi aderent la temperaturi scazute si in mod implicit clasa de Consum nu mai este A nici macar la anvelopele premium, ci B sau chiar C la avelopele premium, ajungandu-se pana la G la anvelopele de buget. Daca vreti sa va schimbati anvelopele sau jantele incercati si pe vadrexim.ro, veti gasi aici super preturi la toate tipurile de anvelope si jante auto.
Ultima oară modificat de catalinrusu25 pe Vin Ian 08, 2021 8:58 am, modificat 1 dată în total.
Anvelope si jante ieftine la Vadrexim.
catalinrusu25
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Apr 24, 2020 8:16 am

Re: Anvelope vara si iarna - Premium sau Buget ?

Mesajde joandavis » Lun Oct 19, 2020 10:55 am

There is a reliable Article Critique Writing Services that is very popular for students in search of custom article critique writing help and article critique essay writing services.
joandavis
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Oct 19, 2020 10:49 am

Re: Anvelope vara si iarna - Premium sau Buget ?

Mesajde rentacar85 » Mie Sep 21, 2022 4:10 pm

Cu siguranta as alege modelele premium
rentacar85
 
Mesaje: 36
Membru din: Joi Sep 23, 2021 2:24 pm


Înapoi la De toate ...

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron